Newsletter Sklep

Aktualności

5 lutego 2019

Piotr Kula w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata w Miami!

Piotr Kula w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata w Miami!

Na starcie regat Pucharu Świata w Miami stanęło 597 żeglarzy z 60 krajów, którzy ścigali się w 10 klasach. Nasz Piotrek Kula w klasie Finn zakwalifikował się do TOP 10, wystartował w Wyścigu Medalowym i zajął 9 miejsce. Gratulujemy dobrego wyniku! Mamy coraz większy apetyt na medal na igrzyskach olimpijskich w Tokyo w 2020 roku.

Nasz zawodnik Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) w klasie Finn przystępował do wyścigu medalowego z dziewiątej pozycji i miał matematyczne szanse nawet na piątą lokatę w końcowej klasyfikacji. Ośmiokrotny mistrz Polski minął linię mety siódmy i ostatecznie pozostał na dziewiątej pozycji, co i tak jest obiecującym wynikiem na początku sezonu.

Jeszcze przed Wyścigiem Medalowym Piotr Kula pisał – mieliśmy wyjątkowo ciężkie warunki… nie dlatego, że dużo wiało a wręcz przeciwnie. Głównie słaby i średni, bardzo niestabilny wiatr dał się nieźle we znaki. Taktyka w takich warunkach jest niesłychanie trudna. Minimalizowałem przez cały tydzień ryzyko dzięki czemu pływałem równo z przodu stawki.

To dało mi awans do pierwszej dziesiątki na pozycji dziewiątej, więc dziś ścigam się w Wyścigu Medalowym (dla pierwszej dychy właśnie) punkty liczone są tu podwójnie, więc można sporo zyskać i sporo stracić. Wg prognozy może nie być wiatru, ale liczę że choć trochę powieje, bo mam ogromną ochotę pościgać się w tym wyścigu! – dodał Kula.

Z przyjemnością przypominamy, że marka GERDA, wspierając polski sport, została sponsorem Piotra Kuli i będzie mu towarzyszyć w drodze na Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020. Piotr Kula jest żeglarzem klasy Finn, olimpijczykiem i liderem Kadry Narodowej.

Przeczytaj też