Inteligentny zamek Tedee powered by Gerda - Smartlock, smart zamek do drzwi - Gerda
Tedee Tedee
Najmniejszy

Najmniejszy

sterowany smartfonem zamek do drzwi na świecie

Wydajny

Wydajny

akumulator, który wystarczy ładować raz na pół roku

Bezpieczny

Bezpieczny

protokół TLS 1.3 z 256-bitowym kluczem bezpieczeństwa

Zestaw GERDA tedee

Rewolucyjny tedee

Najmniejszy na świecie, rewolucyjny zamek z wydajnym akumulatorem, pozwala na zdalne sterowanie dostępem do drzwi Twojego domu, mieszkania lub firmy.

+

Bridge

Dzięki niemu błyskawicznie połączysz swój smartfon z zamkiem tedee za pomocą Wi Fi. W takiej konfiguracji możesz sterować zamkiem, przyznawać dostępy oraz sprawdzać jego status z każdego miejsca, gdzie jest Internet.

+

Bezpieczna wkładka

GERDA SLR modular to pierwsza taka wkładka profilowa, atestowana w klasie 6. Dzięki modułowej budowie w bardzo intuicyjny i łatwy sposób dopasujesz ją do każdego rozmiaru drzwi

+

Przydatne akcesoria

• Ładowarka USB
• Przewód micro-usb z adapterem magnetycznym
• Klucze do wkładki oraz klucze montażowe

Otrzymasz wszystko czego potrzebujesz do sterowania i montażu GERDA tedee.

+
Zobacz zamek tedee w 3D

Dla kogo jest tedee?

Aplikacja dla iOS i Android

Aplikacja dla iOS i Android

Steruj zdalnie

Steruj zdalnie

Otwieraj i zamykaj. Nadawaj dostępy oraz dodawaj użytkowników z dowolnego miejsca na ziemi. Niezależnie gdzie jesteś wystarczy dostęp do Internetu abyś mógł sterować zamkiem swoich drzwiach.

Powiadomienia

Powiadomienia

Spersonalizuj aplikację według swoich potrzeb i otrzymuj tylko te informacje, które Cię interesują.

Dziennik aktywności

Dziennik aktywności

W dowolnej chwili możesz sprawdzić kto wchodził i wychodził z budynku. Dzięki aplikacji masz pełną kontrolę nad dostępem do swojego domu i firmy.

Wiele zamków jeden klucz

Wiele zamków jeden klucz

Zarządzaj wieloma zamkami, w różnych lokalizacjach. Korzystaj z aplikacji mobilnej i zmień swój smartfon w uniwersalny klucz GERDA tedee.

Jak działa GERDA tedee?

Wymień wkładkę w drzwiach

Wymień wkładkę w drzwiach

Zamontuj GERDA tedee

Zamontuj GERDA tedee

Zainstaluj aplikację tedee

Zainstaluj aplikację tedee

Podłącz brigde

Podłącz brigde

tedee powered by GERDA

Na pewno odczuwasz, że nowoczesna technologia stale nas zaskakuje i poprawia komfort naszego życia. Innowacyjne rozwiązania służą naszej wygodzie i poczuciu bezpieczeństwa, przez co cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Co powiesz na wybór do swojego domu lub mieszkania inteligentnych zamków? Nasi klienci zdążyli już docenić takie produkty, może i Ty do nich dołączysz? Czasy, kiedy najpopularniejszy był tradycyjny zamek do drzwi, powoli mijają, coraz więcej osób stawia na innowacje dające komfort i wygodę. Sprawdź rozwiązania, które czekają na naszych klientów.

Inteligentny zamek tedee powered by Gerda w Twoim domu

Stworzony przez nas inteligentny zamek tedee zdążył już zyskać sympatię wielu klientów. Doceniają go przede wszystkim osoby, które w swoich wnętrzach chcą postawić na innowacyjność, wygodę, a zarazem bezproblemową obsługę. Ten zamek ma wiele zalet, które warto poznać, aby przekonać się, jak wiele korzyści może zapewnić w naszej codzienności. Jedną z nich jest możliwość zdalnego otwierania drzwi przy pomocy urządzenia mobilnego. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystkie niezbędne elementy do prawidłowego działania systemu, dlatego już dziś zachęcamy do zapoznania się z innymi kategoriami. Produkty są dostępne w atrakcyjnej cenie, a dla Twojego pełnego bezpieczeństwa zakupów, zostały objęte gwarancją. W razie dodatkowych pytań związanych z prezentowanym asortymentem zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie doradzą w wyborze i rozwieją wszelkie wątpliwości. Otwieranie i zamykanie drzwi jeszcze nigdy nie było tak proste, jak teraz.

Czym wyróżnia się zamek tedee powered by Gerda?

Zanim zdecydujesz się na niezwykle nowoczesny zamek do drzwi tedee warto, abyś poznał jego specyfikację i możliwości, jakie niesie za sobą jego wybór. W pierwszej kolejności warto podkreślić, że zamek tedee wyróżnia się szeroką możliwością zastosowań, dzięki czemu jest funkcjonalny. Można go wykorzystać we własnym domu, mieszkaniu przeznaczonym na wynajem, a także w firmowym biurze – wszędzie tam, gdzie sprawdzi się inteligentny zamek zapewniający najwyższy poziom wygody użytkowania.

Jego zastosowanie pozwala na otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą aplikacji w Twoim smartfonie lub tablecie. Co ważne, w przypadku rozładowania urządzenia mobilnego możesz zawsze skorzystać z tradycyjnego klucza, gdyż praktyczność zamka tedee nie pozbawia Cię podstawowej funkcji. Technologia ta do komunikacji z telefonem wymaga zainstalowania specjalnie stworzonej aplikacji. Nie musisz jednak martwić się o to, że obsługa będzie problematyczna – za pomocą smartfona wykorzystasz wszystkie funkcje, ciesząc się możliwościami, jakie niesie za sobą zamek tedee.

Praktyczne rozwiązanie do inteligentnego domu, mieszkania czy biura

Wymienione cechy to jednak nie wszystko, co sprawia, że inteligentne zamki cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Zalet jest o wiele więcej! Warto podkreślić, że wszystkie elementy wchodzące w skład systemu wyróżniają się wysoką jakością, trwałością i odpornością na uszkodzenia. Zapewniają wieloletnie niezawodne i bezawaryjne działanie, dzięki czemu rozwiązanie to stanowi doskonałą inwestycję, która sprawdzi się u wszystkich osób ceniących sobie komfort i nowoczesne technologie. Zamykanie i otwieranie drzwi z wykorzystaniem takiego zamka staje się bezproblemowe, ponieważ można to robić z dowolnego miejsca. Nie ma również możliwości zgubienia, tak jak tradycyjnych kluczy. Cyfrowe klucze cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego, jeżeli zależy Ci na połączeniu nowoczesności i komfortowych rozwiązań, postaw na tedee smart lock już dziś.

Poznaj wszystkie zalety inteligentnego zamka tedee powered by Gerda i dodaj go do swojego wirtualnego koszyka

Podkreśliliśmy już, że korzyści z wyboru zamka tedee jest wiele. Warto poznać wszystkie z nich, aby przekonać się, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie. Tedee smart lock to fantastyczny wybór dla wszystkich osób, które z jednej strony szukają wyjątkowych udogodnień, z drugiej zaś w swoich domach i biurach stawiają przede wszystkim na technologię. Wśród zalet można wymienić:

 • możliwość wchodzenia do mieszkania, domu lub biura bez konieczności szukania tradycyjnego klucza;
 • cyfrowe klucze, które można „obsługiwać” z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji;
 • automatyczna blokada zamka;
 • otwieranie zamka gościom, rodzinie czy kurierowi z dowolnego miejsca w całkowicie zdalny sposób;
 • prosta obsługa aplikacji – łatwe zamykanie i otwieranie drzwi;
 • możliwość udostępniania cyfrowego klucza jednorazowo, na jakiś czas lub bez ograniczeń – w zależności od ustawień zarządzania kontrolą dostępu;
 • możliwość zrezygnowania z kart wejściowych, gdyż wystarczy korzystanie z aplikacji;
 • niezawodna praca przez wiele lat po montażu;
 • wydajność – działanie po pełnym naładowaniu przez około 6 miesięcy;
 • szybkie ładowanie – wystarczy jedna noc do uzyskania pełnego stanu baterii;
 • bezpieczeństwo – elementy wchodzące w skład zestawu są atestowane, certyfikowane i wielokrotnie poddawane rygorystycznym testom i badaniom technicznym, a wszelkie dane szyfrowane są za pomocą TLS 1.3 z 256-bitowym kluczem, uznawanym za najbezpieczniejszy ze wszystkich dostępnych na rynku;
 • prosty montaż i szybka konfiguracja zgodnie z indywidualnymi potrzebami wszystkich domowników lub użytkowników biura.

Postaw na bezproblemowe zamykanie i otwieranie drzwi z dowolnego miejsca, w którym się obecnie znajdujesz. Zadbaj zarówno o swój komfort, jak i wygodę wszystkich domowników czy współpracowników. Zamek tedee pozwoli Ci uniknąć sytuacji, w których kurier nie dostarczyłby przesyłki, czy ekipa remontowa musiałaby długo czekać na Twój przyjazd. Dzięki aplikacji tedee takie sytuacje nie będą mieć miejsca.

Jak działa zamek tedee powered by Gerda?

Działanie zamka tedee odbywa się na prostej zasadzie. W pierwszej kolejności, jeśli istnieje taka potrzeba, należy wymienić wkładkę w drzwiach na model dołączony do zestawu. Następnie przychodzi czas na montaż zamka oraz jego sparowanie ze specjalną aplikacją, którą można przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy sparować zamek z bridge’em i połączyć go z urządzeniem mobilnym za pośrednictwem routera Wi-Fi/Bluetooth. Pozwoli to na pełną kontrolę nad systemem i umożliwi całkowicie zdalną obsługę zamka. Twoje wirtualne klucze będą teraz zawsze przy Tobie. Zarządzanie jego pracą za pomocą aplikacji jest niezwykle łatwe, dlatego z pewnością każdy sobie z nim poradzi. Poza wygodnym otwieraniem i zamykaniem drzwi można także wygenerować dostęp dla osób trzecich w postaci klucza cyfrowego. Taki inteligentny zamek to produkt na miarę potrzeb współczesnych klientów.

Jakie są jej możliwości aplikacji tedee?

Bezpłatna aplikacja dostępna w App Store lub w Sklepie Google Play pozwala na spersonalizowane ustawienie zamka, przejrzenie dziennika aktywności oraz przydzielenie poszczególnym użytkownikom różnych ról. Za jej pomocą można także dysponować poziomami dostępności, gdyż do wyboru mamy Właściciela, Administratora oraz Gościa. Podczas naszej nieobecności można uprawnić sąsiada do otwierania drzwi, aby podlewał kwiaty w mieszkaniu bądź opiekował się zwierzętami domowymi. Gdy nie zdążymy dotrzeć do domu na czas, np. przez korki na drogach, możemy zdalnie otworzyć drzwi gościom lub dzieciom, które zapomniały kluczy, a wcześniej wróciły ze szkoły.

Co wchodzi w skład zestawu tedee?

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się na tym, czy inteligentne zamki to odpowiednie rozwiązanie do Twojego domu, koniecznie zapoznaj się z tym, co dokładnie wchodzi w skład każdego zestawu. Dzięki jakim elementom otwieranie i zamykanie drzwi staje się proste? W skład zestawu tedee wchodzi kilka elementów. Wśród nich można wymienić:

 • zamek – automatyczny, inteligentny zamek, który umożliwia bezkluczykowy dostęp do drzwi i zdalne ich otwieranie;
 • bridge – router łączący inteligentny zamek z internetem oraz urządzeniem moblinym
 • wkładka – modułowy model SLR produkowany przez markę Gerda, atestowany w klasie 6, który można w łatwy sposób samodzielnie zamontować w swoich drzwiach;
 • pozostałe akcesoria – ładowarka USB, przewód micro-USB z adapterem magnetycznym, klucze do wkładki oraz klucze montażowe.

Produkty wchodzące w skład zestawu tedee dostępne w naszym sklepie

W prezentowanej kategorii znajdziesz między innymi inteligentne zamki, bridge, wkładki i trzpienie do wkładek. Dodatkowo oferujemy pełne zestawy, dzięki którym otrzymasz komplet gotowy do instalacji. Wybór naszej oferty pozwoli Ci na znalezienie odpowiednich rozwiązań do swojego inteligentnego domu.

W asortymencie można również znaleźć materiały reklamowe w postaci ekspozytora tedee, który jest znakomitą formą prezentacji zamka. Jest to idealne rozwiązanie dla naszych partnerów handlowych, którzy pragną wprowadzić zamek tedee do swojej oferty i tym samym zachęcić swoich kontrahentów do korzystania z niego. Zestaw ten składa się z małych drzwi, okuć, wkładki, zamka oraz bridge’a.

Jeżeli zainteresował Cię zamek tedee, powinieneś wiedzieć, że naszym klientom oferujemy również kompleksową usługę montażu zamka tedee oraz przedstawienie wszelkich wskazówek dotyczących jego użytkowania i program wymiany. Propozycja ta umożliwia wymianę starego zamka Gerda na nowy zestaw tedee. Wystarczy pokazać dowód zakupu elementów w naszym sklepie lub u jednego z naszych partnerów, co upoważnia do otrzymania nowego zestawu. Jeżeli chcesz odmienić swój dom i wykorzystać w nim właśnie inteligentne zamki, to teraz jest ku temu najlepsza okazja.

Dlaczego zamek tedee okaże się satysfakcjonującym wyborem?

Nawet jeżeli do tej pory nie interesowały Cię inteligentne zamki i wydawało Ci się, że wirtualne klucze nie są rozwiązaniem dla Ciebie, zachęcamy do tego, abyś to jeszcze przemyślał. Tedee smart lock pozwoli Ci na pełną ochronę mieszkania, domu lub biura, ponieważ wszystkie wejścia i wyjścia będziesz mógł swobodnie kontrolować z poziomu swojego telefonu. Inteligentny zamek uchroni Cię również przed spóźnieniami – nie będziesz szukał w pośpiechu kluczy po całym domu. Wirtualne klucze wykorzystasz w zaledwie kilka sekund. To Ty decydujesz o tym, kto konkretnie ma dostęp do mieszkania. Aplikację dostosujesz do swoich potrzeb, gwarantując sobie tym samym pełne bezpieczeństwo. Pamiętasz te wszystkie sytuacje, gdy wracałeś do domu, bo wydawało Ci się, że nie zamknąłeś drzwi? Teraz nie będzie takiej potrzeby, bo wszystko sprawdzisz ze swojego telefonu. Inteligentne zamki to rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć. Jeżeli jesteś rodzicem, na pewno docenisz również to, że będziesz mógł w bezproblemowy sposób sprawdzać, czy Twoje dziecko wróciło bezpiecznie do domu. Jeżeli zdarza mu się zapomnieć o tym, aby poinformować Cię o swoim powrocie, to wybór takiego zamka okaże się dla Was bardzo satysfakcjonujący.

Zamek tedee to inteligentne rozwiązanie do przeróżnych przestrzeni, które zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Zapraszamy zarówno do zakupu, jak i do podjęcia współpracy z naszą firmą.

 • Czy inteligentny zamek będzie działał, kiedy w domu nie będzie prądu lub Wi-Fi?

  Tak. Inteligentny zamek działa nawet wtedy, gdy nie ma dostępu do prądu czy Wi-Fi. To zasługa akumulatora, w który jest wyposażony. Gdy zamek jest naładowany, działa w trybie offline. To sprawia, że istnieje możliwość otwarcia go przy pomocy aplikacji w telefonie i Bluetooth. Nie musisz więc obawiać się, że podczas awarii prądu z zamka nie da się skorzystać. Nie będzie problemu z dostaniem się do domu. Możesz zdecydować się na inteligentny zamek, nawet jeśli mieszkasz poza miastem, w miejscu, gdzie sieć Wi-Fi jest niestabilna. Najważniejsze jest więc, żeby inteligentny zamek był naładowany.

 • Jak często ładować inteligentny zamek?

  Inteligentny zamek działa, nawet jeśli nie ma dostępu do prądu lub Wi-Fi. Musi być jednak naładowany. Z pewnością nie zapomnisz o ładowaniu dzięki wysyłanemu powiadomieniu. Otrzymasz je, kiedy zamkowi pozostanie 15% baterii. Będziesz więc mieć jeszcze sporo czasu, żeby naładować akumulator. Na jednym ładowaniu inteligentny zamek działa przez 6 miesięcy, a nawet dłużej. Już jedna noc wystarczy, żeby naładować zamek. Ładowanie trwa bowiem mniej więcej 6 godzin.

 • Jak ładować inteligentny zamek?

  Brak dostępu do Wi-Fi lub prądu to nie problem, kiedy inteligentny zamek jest naładowany. W jaki sposób go zasilić? Ładowanie zamka odbywa się przez port micro USB, który znajduje się na boku. W zestawie z urządzeniem znajduje się ładowarka – ma ona z jednej strony klasyczny port USB, a z drugiej magnetyczną wtyczkę. Umieść ją w zamku, a następnie podłącz kabel. Wystarczy, że wykorzystasz powerbank, żeby móc naładować zamek, nawet wtedy, gdy pozostaje on w drzwiach. Wtyczkę micro USB po zasileniu urządzenia możesz wyjąć. Tak naładowany zamek będzie działał przez 6 miesięcy, a nawet dłużej. Korzystanie z niego będzie możliwe, nawet jeśli dojdzie do awarii prądu lub problemu z dostępem do Wi-Fi.

 • Czy inteligentny zamek to rozwiązanie bezpieczne?

  Inteligentny zamek jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem. Możesz otworzyć go przy pomocy jednego z trzech tradycyjnych kluczy, które są dołączone do zestawu. Co ważne, profil jest zastrzeżony w urzędzie patentowym, a jego dorobienie jest możliwe wyłącznie poprzez stronę gerda.pl/sklep. W zamku znajduje się antywłamaniowa wkładka Gerda SLR Modular w 6, najwyższej klasie zabezpieczeń. Niezwykle istotne jest również bezpieczne szyfrowanie połączenia, za które odpowiedzialny jest protokół TLS 1.3 z 256-bitowym kluczem bezpieczeństwa. Z takiego korzysta między innymi najbezpieczniejsza usługa płatności mobilnych Apple Pay. Protokoły szyfrujące sprawiają, że dane nie są widoczne dla osób trzecich, a transferowane za pomocą szyfru pomiędzy dwoma lub więcej aplikacjami, stronami www lub innymi produktami sieciowymi. Szyfrowanie połączenia zostało dokładnie przetestowane przez niezależny podmiot certyfikujący AV-Test. Dobre wyniki pozwoliły na uzyskanie certyfikatu „Approved Smart Home Product”. Więcej na temat bezpieczeństwa zamka dowiesz się tutaj.

 • Samoistne otwarcie się inteligentnego zamka – czy to możliwe?

  Inteligentny zamek jest bezpiecznym rozwiązaniem, dlatego nie istnieje ryzyko, że otworzy się samoistnie. Żeby dostać się do domu, potrzebujesz klucza lub aplikacji. Odblokowanie zamka smartfonem jest wieloetapowym procesem, na który składa się zaawansowane szyfrowanie i uwierzytelnianie w chmurze, więc nie ma możliwości, że zamek otworzy się nagle samodzielnie. Profil klucza jest natomiast zastrzeżony, dlatego nie musisz się obawiać, że ktoś łatwo go dorobi. Bez klucza lub aplikacji zamek się nie otworzy.

 • Czy ktoś łatwo otworzy drzwi po znalezieniu zgubionego smartfona?

  Nie musisz się obawiać, że ktoś natychmiast otworzy drzwi po tym, jak znajdzie Twój zagubiony telefon. Przede wszystkim smartfon ma różne zabezpieczenia, na przykład czytnik linii papilarnych, kod PIN czy skanowanie twarzy. Najpierw więc ktoś musiałby złamać to zabezpieczenie, co może zająć wiele czasu. Poza tym wystarczy, że od razu po zgubieniu smartfona zalogujesz się przez stronę internetową lub na innym telefonie na swoje konto i cofniesz dostęp do zamka dla konkretnego autoryzowanego urządzenia. Dzięki temu nie będzie możliwe otwarcie nim drzwi. Dodatkowo możesz ustawić, żeby podczas każdorazowego korzystania z funkcji automatycznego otwierania konieczne było odblokowanie telefonu. Dzięki temu zyskujesz dodatkowe zabezpieczenie w przypadku niespodziewanych sytuacji.

 • Zasilanie – jak zasilany jest inteligentny zamek?

  Inteligentny zamek jest zasilany przez wbudowany akumulator. To niezwykle wydajny element, który sprawia, że urządzenie może działać na jednym naładowaniu nawet przez 6 miesięcy. Kiedy akumulator się wyczerpie, z łatwością go naładujesz. Wystarczy, że wykorzystasz w tym celu akcesorium dołączone do zestawu. Mimo że inteligentny zamek jest na stałe zamontowany w drzwiach, ładowanie go nie sprawi Ci trudności. Do zestawu dołączono specjalny magnetyczny przewód micro USB, który z jednej strony jest zakończony magnetyczną końcówką, a z drugiej klasycznym portem USB.

 • Jak naładować inteligentny zamek?

  Żeby naładować inteligentny zamek, musisz najpierw włożyć do niego magnetyczną końcówkę, a następnie podłączyć kabel. Drugi koniec podłączysz do powerbanku. Jeśli nie masz przenośnego banku energii, możesz podłączyć drugi koniec przewodu do laptopa. W ten sposób również naładujesz urządzenie.

  Już po kilku godzinach uda Ci się naładować inteligentny zamek do pełna. Najwygodniej jest podłączyć urządzenie do ładowania w nocy, ponieważ zamek nie jest wtedy tak często potrzebny domownikom. O konieczności podłączenia zamka do źródła energii urządzenie poinformuje Cię przy pomocy aplikacji, a dokładniej powiadomienia. Zostanie ono wysłane, gdy baterii pozostanie 15%. Możesz też co jakiś czas samodzielnie kontrolować, czy ładowanie nie jest już potrzebne. Poza tym aplikacja powiadomi Cię podczas ładowania, że bateria jest już pełna. To moment, w którym należy odłączyć kabel od zamka.

 • Co, jeśli ktoś odblokuje inteligentny zamek, gdy będzie się on ładował?

  Magnetyczna końcówka na kablu nie została zastosowana bez przyczyny. Pozwala ona na podłączenie zamka do ładowania i otwarcie go bez obaw o uszkodzenie – zarówno gniazda, jak i kabla. Przewód po prostu odłączy się, gdy inteligentny zamek się obróci. To skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniem sprawia, że z urządzenia można skorzystać nawet wtedy, gdy się ładuje. Inteligentny zamek działa 6 miesięcy, a nawet dłużej, więc po naładowaniu warto wyjąć magnetyczną wtyczkę.

 • Zasilanie – kiedy należy naładować baterię zamka?

  Kiedy bateria inteligentnego zamka będzie bliska wyczerpania, otrzymasz powiadomienie. Dzięki temu nigdy nie zapomnisz o konieczności naładowania baterii urządzenia. Takich powiadomień możesz spodziewać się co około 6 miesięcy. Właśnie tyle bowiem wytrzymuje wydajny akumulator zamka tedee powered by Gerda na jednym naładowaniu. To bardzo ważne, żeby nie zapominać o podłączaniu do ładowania urządzenia. Dzięki temu ewentualna przerwa w dostawie prądu czy problemy z Wi-Fi nie będą żadną przeszkodą w obsłudze sprzętu. Dzięki pełnej baterii będzie on bowiem działał w trybie offline. Dzięki temu otworzysz go przy pomocy Bluetooth i aplikacji w telefonie.

  Żywotność baterii może różnić się w zależności od częstotliwości używania urządzenia. Jeśli zamek nie jest regularnie używany, zaleca się ładowanie go co najmniej co 3 miesiące, żeby uzyskać najlepszą wydajność akumulatora. Pamiętaj, że informację o konieczności naładowania akumulatora otrzymasz również dzięki diodzie. Miga ona na czerwono, gdy poziom energii spada poniżej 15%. Co ważne, że otrzymasz również powiadomienie, że bateria jest już pełna i możesz odłączyć przewód.

 • Jak naładować inteligentny zamek tedee powered by Gerda?

  Ładowanie jest możliwe przy pomocy specjalnego przewodu, który został dołączony do zestawu. Jeden jego koniec to klasyczny port USB, natomiast drugi to magnetyczna wtyczka. Właśnie ją umieścisz w zamku, a następnie podłączysz do niej kabel. Drugi koniec podłączysz natomiast do powerbanku. Ładowanie inteligentnego zamka potrwa tylko kilka godzin, po których urządzenie znów będzie działało przez kilka miesięcy.

  Magnetyczna wtyczka w ładowarce nie została wykorzystana bez powodu. Dzięki niej możesz podłączyć zamek do ładowania bez obaw, że ktoś go użyje, przez co dojdzie do wyrwania kabla. Nie ma takiej możliwości! Dzięki magnetycznej wtyczce, przewód się odłączy, gdy zamek się obróci. To sprawia, że z inteligentnego zamka możesz bez obaw skorzystać, nawet w momencie gdy się ładuje. Nie grozi to uszkodzeniem gniazda czy kabla.

 • Co, jeśli w miejscu, gdzie chcę zainstalować inteligentny zamek nie ma dostępu do internetu?

  Możesz zamontować zamek w miejscu, w którym nie masz dostępu do internetu. W takiej sytuacji będziesz w stanie obsługiwać urządzenie lokalnie, przy pomocy Bluetooth. Żeby połączyć zamek z internetem, potrzebujesz Bridge’a. To właśnie on daje Ci możliwość wykorzystania wszystkich zdalnych funkcji, które uruchomisz w aplikacji w telefonie. Co ważne, jeśli zainstalujesz zamek w miejscu, gdzie jest dostęp do sieci, a nagle go zabraknie, możesz wciąż wygodnie korzystać z urządzenia. Inteligentny zamek ma bowiem akumulator, dzięki któremu zadziała offline, gdy straci dostęp do Wi-Fi

 • Czy warto zadbać o to, żeby inteligentny zamek miał dostęp do Wi-Fi?

  Zamek nadaje się do miejsc, w których nie ma dostępu do sieci. Warto jednak zadbać o to, żeby go uzyskać. Urządzenie będzie miało wtedy wiele dodatkowych funkcji za sprawą Bridge’a. To drobny sprzęt, który wspiera inteligentny zamek. Dzięki niemu możliwe jest podłączenie tedee by Gerda do internetu. Możesz sprawdzić, czy drzwi są na pewno zamknięte. Zyskasz dostęp do informacji w czasie rzeczywistym na temat zamka. Możesz też uruchomić powiadomienia push o każdym wydarzeniu. Dzięki temu dowiesz się, na przykład że dziecko otwierało drzwi. Połączenie zamka z tym małym urządzeniem jest w pełni bezpieczne. Akcesorium otrzymało nawet certyfikat od niezależnego podmiotu badawczego do spraw bezpieczeństwa rozwiązań IT, czyli AV-TEST.

 • Czy warto zdecydować się na Bridge’a?

  Mimo że możesz zainstalować inteligentny zamek w miejscach, gdzie nie ma dostępu do internetu, warto zdecydować się na Bridge’a. Znacznie zwiększa on funkcjonalność zamka. Możesz zdalnie otwierać i zamykać go z dowolnego miejsca na ziemi, natychmiastowo nadawać i zabierać uprawnienia, korzystać z asystenta głosowego czy otrzymywać powiadomienia push. Jeśli się jednak nie zdecydujesz na Bridge’a, wciąż będziesz mieć możliwość korzystania z wielu funkcji smart locka przy pomocy połączenia Bluetooth.

 • Czy zamek tedee będzie pasować do moich drzwi?

  By dowiedzieć się, czy zamek tedee będzie pasować do Twoich drzwi, wykonaj pomiary. Najpierw jednak przyjrzyj się zamkowi w drzwiach. Trzy typy współpracują z zamkiem tedee. Są to: europejski, skandynawski, szwajcarski. Ważne jest również, żeby odległość między futryną a środkiem otworu na klucz była równa lub większa niż 30 mm. Poza tym wkładka musi wystawać od wycięcia drzwi na 3 do 7 mm po wewnętrznej stronie. Pamiętaj, że łatwiej dopasować zamek, jeśli skrzydło otwiera się do wewnątrz. Ważne tylko, żeby sprawdzić, czy zamek nie będzie uderzał w ścianę. Jeśli istnieje takie ryzyko, wystarczy, że zamontujesz stoper do drzwi. Jeśli drzwi otwierają się na zewnątrz, montaż inteligentnego zamka również jest możliwy.

  Skorzystaj z nieskomplikowanego, intuicyjnego konfiguratora. Wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań, żeby sprawdzić, jakie wkładki będą kompatybilne zarówno z Twoimi drzwiami, jak i zamkiem tedee powered by Gerda.

 • Kiedy zamek tedee nie pasuje do drzwi?

  Istnieją pewne ograniczenia w instalacji inteligentnego zamka. Dotyczą one między innymi drzwi otwieranych na zewnątrz, które są chętnie stosowanym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają zaoszczędzić miejsce wewnątrz domu. W ich przypadku trzeba sprawdzić, czy odległość pomiędzy trzpieniem zamka a krawędzią futryny wynosi co najmniej 30 mm. Jeśli natomiast drzwi są wąskie (mają mniej niż 90 cm), to odległość powinna wynosić co najmniej 35 mm. To ważne, żeby podczas otwierania zamek zmieścił się między skrzydłem a framugą. Dzięki temu nie będzie w nią uderzał.

  Inteligentny zamek nie będzie działał, jeśli masz zamek nawierzchniowy z wkładką RIM. Składa się on ze wkładki RIM po wewnętrznej stronie i metalowej obudowy gałki po wewnętrznej stronie. To popularne rozwiązanie nie współpracuje z tedee by Gerda, dlatego konieczna będzie wymiana, na przykład na zamek wpuszczany ze standardową wkładką o profilu euro. Poproś jednak o poradę doświadczonego ślusarza.

 • Jak działa funkcja automatycznego otwierania?

  Funkcja automatycznego otwierania i zamykania działa po skonfigurowaniu w aplikacji na smartfonie. Żeby ją ustawić, skorzystaj z naszego poradnika. Dzięki niemu cały proces przebiegnie błyskawicznie.

  Funkcja automatycznego otwierania sprawia, że urządzenie Cię rozpoznaje i wpuszcza do domu. Żeby tak się stało, muszą być jednak spełnione różne warunki. Twój smartfon powinien mieć uruchomiony Bluetooth i usługi lokalizacyjne, musi znajdować się w odległości ok. 3 m od zamka. Poza tym dostęp do usług lokalizacyjnych dla aplikacji tedee powinien być ustawiony jako „zawsze”. Pamiętaj, że proces automatycznego otwierania może zostać anulowany. Stanie się tak, jeśli użytkownik opuści strefę wyjścia, minie czas na dotarcie do drzwi lub otworzy je ktoś inny.

 • Czy funkcja automatycznego otwierania jest bezpieczna?

  Tak, funkcja automatycznego otwierania zamka tedee by Gerda jest bezpieczna. Pamiętaj, że działa ona wyłącznie lokalnie. To oznacza, że nie ma możliwości, żeby aplikacja otworzyła drzwi, kiedy użytkownik nie znajduje się w zasięgu Bluetooth. Nim aplikacja pozwoli użytkownikowi wejść do domu, skutecznie weryfikuje uprawnienia zamka i klucza.

 • Co, jeśli funkcja automatycznego otwierania nie działa?

  Istnieje kilka możliwości, jeśli masz problem ze skorzystaniem z automatycznego otwierania drzwi. Jedna z nich to jednoczesne połączenie się z zamkiem kilku smartfonów. Drzwi otworzy wtedy wyłącznie jeden użytkownik, a funkcja dla pozostałych zostanie anulowana. Po trzech minutach możliwe będzie ponowne skorzystanie z funkcji automatycznego otwierania. Pamiętaj też, że dobre działanie funkcji zależy od urządzenia bridge. Musi znajdować się ono w maksymalnej odległości od drzwi wynoszącej ok. 2 m. Pamiętaj też, że nawiązanie połączenia Bluetooth między smartfonem a zamkiem trwa kilka sekund. Jeśli zbyt długo, sprawdź, czy ustawienie urządzenia bridge bliżej drzwi przyniesie pozytywny skutek. Zwróć też uwagę, czy w pobliżu nie znajdują się sprzęty, które mogą zakłócać sygnał Bluetooth.

 • Które funkcje inteligentnego zamka wymagają dodatkowo bridge'a?

  Bridge jest niezbędny, żeby zamek tedee powered by Gerda połączył się z Internetem. Pozwala on wykorzystać mnóstwo rozwiązań dostępnych w aplikacji. Bridge pozwala między innymi na zdalne otwieranie zamka z dowolnego miejsca na świecie. Jeśli nie zdążysz wrócić do domu przed przyjściem gości, możesz więc wpuścić ich do środka, żeby poczekali. To również przydatne, jeśli musisz otworzyć drzwi ekipie fachowców, a nie udało Ci się jeszcze dotrzeć do domu. Zdalne otwieranie zamka jest pomocne w przypadku wynajmu krótkoterminowego. Co ważne, z poziomu aplikacji możesz przekazać najemcom wirtualne klucze. Nie musisz się z nimi spotykać. To sprawia, że masz możliwość łatwego wynajmowania mieszkania znajdującego się na drugim końcu kraju.

  Bridge jest również niezbędny, żeby otrzymywać powiadomienia push. Dowiesz się dzięki nim, że stan zamka się zmienił. Możesz między innymi otrzymać powiadomienie, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że dziecko wróciło do domu. Dostaniesz też informację o niskim poziomie energii. Dodatkowo możesz ustawić ręczne potwierdzenie procedury automatycznego otwierania drzwi.

  Dzięki dodatkowemu urządzeniu bridge zyskasz też dostęp do automatycznych aktualizacji. Poza tym pozwala on na integrację z systemem inteligentnego domu. Otrzymujesz również dostęp do dziennika aktywności w czasie rzeczywistym. Żeby bridge działał sprawnie, musi znajdować się w odległości mniej więcej 2 m od smart locka.

 • Jak działa inteligentny zamek bez bridge’a?

  Inteligentny zamek dobrze działa również bez bridge’a. Wykorzystuje do tego technologię Bluetooth. Zdalne otwieranie i zamykanie jest w tym przypadku możliwe wyłącznie w odległości ok. 3 m. Automatyczne otwieranie może zająć nieco więcej czasu niż w przypadku posiadania bridge’a. Inteligentny zamek dobrze więc działa bez tego dodatku, jednak jego możliwości są mniejsze. Pamiętaj, że bridge możesz dokupić w dowolnym momencie. Jego montaż zajmie Ci jedynie 5 minut.

 • Jaki jest limit użytkowników, którzy mogą obsługiwać inteligentny zamek?

  Dostęp do inteligentnego zamka możesz dać dowolnej liczbie użytkowników. Nie ma żadnych ograniczeń! To więc świetne rozwiązanie w przypadku firm, biur, miejsc, do których duża liczba osób potrzebuje dostępu. Jest też przydatne do domu – możesz wpuścić rodzinę czy przyjaciół, jeśli nie udało Ci się dotrzeć do domu przed ich przyjazdem. Dasz również chwilowy dostęp do domu administracji, jeśli dojdzie do awarii, która grozi zalaniem sąsiadów. Ważne, że możesz czasowo udostępniać wirtualny klucz i w dowolnym momencie go dezaktywować. To sprawia, że wymiana wkładki nigdy nie jest potrzebna.

 • Jakie role mogą mieć użytkownicy inteligentnego zamka?

  Możesz zdecydować, jaki rodzaj cyfrowego klucza będzie miał konkretny użytkownik. Każdy otrzymuje bowiem jedną z ról: właściciel, administrator, gość. Właściciel ma największe możliwości. To on może między innymi zarządzać dostępem gości i nadawać uprawnienia administratorom. Administrator ma natomiast podobne uprawnienia kontrolne jak właściciel. Może więc między innymi uzyskać dostęp do ustawień urządzenia, nadawać uprawnienia gościom, a także sprawdzać dziennik aktywności.

  Goście mają najmniejsze możliwości. To użytkownicy, którzy nie są właścicielami zamka, ani nim nie zarządzają. Mogą natomiast odblokować czy zablokować urządzenie. Co ważne, gość może otrzymać jeden z trzech rodzajów dostępu: stały, powtarzający się, tymczasowy. Jako właściciel lub administrator zezwolisz gościowi na zdalne sterowanie zamkiem lub nie.

  Przy pomocy inteligentnego zamka możesz przydzielić gościom dostęp do konkretnych stref, na przykład bilarda czy siłowni. Zrobisz to bez opuszczania recepcji, co znacznie przyspieszy pracę. Udzielisz też czasowego dostępu użytkownikom pomieszczeń magazynowych i pracownikom archiwum. Inteligentny zamek jest dobrym rozwiązaniem do małej firmy, na przykład gabinetu lekarskiego z recepcją czy kancelarii prawnej. Zamek możesz też wykorzystać w konkretnej sali konferencyjnej. Dasz możliwość otwarcia pomieszczenia osobie, która wynajęła salę.

 • Co, jeśli rozładuje mi się smartfon?

  Nie musisz się martwić, jeśli rozładuje Ci się smartfon. Do zestawu tedee powered by Gerda otrzymujesz tradycyjne klucze, które są niewielkie i zmieszczą się nawet w portfelu. Przy pomocy klucza błyskawicznie otworzysz zamek, nawet jeśli nie będziesz mieć w danym momencie możliwości skorzystania ze smartfona. Pamiętaj też, że możesz skorzystać z telefonu komórkowego innej osoby. Wystarczy, że zalogujesz się na nim na swoje konto w aplikacji. Możesz również wykorzystać do tego inne urządzenie, które masz przy sobie, na przykład tablet czy laptop.

 • Bateria inteligentnego zamka się rozładowała – co zrobić?

  Istnieje możliwość, że rozładuje się nie Twój smartfon, a inteligentny zamek. Skorzystasz wtedy z niego jak z tradycyjnego zamka. Od środka domu otworzysz go przy pomocy gałki, natomiast od zewnątrz wykorzystasz tradycyjny klucz. Pamiętaj jednak, że możesz zdecydować się na uruchomienie powiadomień. Dzięki nim otrzymasz na smartfon informację, że niedługo konieczne będzie podłączenie sprzętu do ładowania. Powiadomienie sprawi, że nie doprowadzisz do sytuacji, w której akumulator inteligentnego zamka się rozładuje. Pamiętaj, że po jednym naładowaniu działa on aż 6 miesięcy a często zdarza, że i dużo dłużej. Ładowanie natomiast trwa kilka godzin, a odbywa się przy pomocy specjalnego kabla z magnetyczną końcówką. Znajdziesz go w zestawie wraz z inteligentnym zamkiem tedee powered by Gerda.

 • Czy smartfon jest potrzebny do obsługiwania inteligentnego zamka?

  Żeby obsługiwać inteligentny zamek, w ogóle nie musisz posiadać telefonu komórkowego. Z zewnątrz otworzysz go bowiem kluczem, natomiast od wewnątrz wystarczy otworzyć drzwi ręcznie przy pomocy gałki. Potrzebujesz więcej tradycyjnych kluczy? Dorobienie jest możliwe! W pudełku z wkładką znajdziesz specjalną kartę z numerem. To on umożliwi Ci zamówienie dodatkowych kluczy bezpośrednio u producenta wkładki lub u autoryzowanego lokalnego ślusarza. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość zamówienia dwóch wkładek, które otwierają się tym samym kluczem.