Bramy garażowe - termoizolacja i bezawaryjność - Gerda

Bramy garażowe – termoizolacja i bezawaryjność

Spis treści

Zakup bramy garażowej powinien być dobrze przemyślany. Rosnące ceny energii elektrycznej skłaniają do poszukiwania oszczędności, dlatego warto postawić na rozwiązanie, które będzie mogło wpłynąć na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jest to wyjątkowo ważne dla osób posiadających garaże wbudowane w bryłę budynku mieszkalnego. Nieodpowiednia izolacja może bowiem sprawić, że w domu zagości nieprzyjemny chłód. W tym artykule postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze informacje i pokazać, w jaki sposób brama garażowa i izolacja termiczna mogą wpłynąć na poziom ochrony pomieszczenia przed spadkiem temperatury.

Bramy garażowe Gerda – co je wyróżnia?

Jesteśmy firmą, która od lat słynie z wysokiej jakości wykonania produktów, zapewniających bezpieczeństwo w domach i mieszkaniach. Nasze wyroby charakteryzuje ogromna funkcjonalność, która idzie w parze z nowoczesnym i bardzo estetycznym designem. Izolacja termiczna, jaką zapewnia brama garażowa Gerda, pozwala znacząco wpłynąć na utrzymanie właściwej temperatury budynku. Brama została zaprojektowana z myślą o spełnianiu potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki materiałom, z jakich powstają produkty, bramy garażowe skutecznie chronią pomieszczenie przed niską temperaturą oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele firm promuje swoje produkty podobnymi sloganami, dlatego rzucimy nieco więcej światła na funkcjonalność naszych bram garażowych i pokażemy Ci, co dokładnie odróżnia nas od konkurencji.

Panele bramy garażowej, składają się ze stalowej obudowy, która została wypełniona pianką poliuretanową. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie właściwej temperatury w garażu, co przekłada się automatycznie na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem.

Dodatkowo arkusze stalowe tworzą zamknięty obwód. Dzięki temu brama jest trwała i odporna na zmiany pogodowe. Warto też zaznaczyć, że powierzchnia bramy została pokryta specjalną powłoką poliuretanową, co zapobiega korozji i zużyciu materiałów zewnętrznych. Zamknięty obwód arkuszy stalowych minimalizuje również szansę na pojawienie się wilgoci w garażu.

Bramy Garażowe Trend – czym się charakteryzują i jaką izolację zapewniają?

Bramy garażowe Trend posiadają panel o grubości 40 mm. Dzięki technologii, w jakiej zostały wykonane, pozwalają na zachowanie przenikalności cieplnej 1,35 W/(m2K). Żeby łatwiej było nam to zobrazować, izolacja termiczna bramy garażowej równa jest ceglanej ścianie o grubości 60 cm.

Oprócz samego materiału bardzo istotne również jest to, że bramy garażowe zostały wyposażone w specjalne systemy uszczelnień. W połączeniu z odpowiednim wykończeniem oraz zastosowaniem nowoczesnej technologii pozwala to wykorzystywać produkt nawet w domach pasywnych i energooszczędnych.

Dodatkowo specjalne regulowane wsporniki rolek umożliwiają maksymalne przesunięcie płaszcza bramy do ściany, dzięki czemu nie powstają żadne, zbędne szczeliny, przez które chłód mógłby się przedostać do naszego garażu. Wszystkie rozwiązania w zakresie izolacji termicznej, wykorzystana w bramie Trend, sprawiają, że jest to produkt kompletny i godny polecenia.

Bramy Garażowe Prestige i Prestige Plus

Kolejne dwa modele zostały zaprojektowane z myślą o osobach, którym zależy na większej oszczędności i ochronie domu przed utratą ciepła. Bramy garażowe Prestige i Prestige Plus, w kontekście izolacji termicznej pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów niż bramy Trend. Ściany paneli w tym przypadku są grubsze o 5 mm, czyli ich rozmiar to 45 mm. Oznacza to, że brama garażowa zapewnia termoizolację na poziomie ściany ceglanej o grubości 65 cm. To fantastyczny wynik, który przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem.

Dodatkowym atutem bram Prestige i Prestige Plus jest to, że zostały wyposażone w podwójne uszczelki wokół krawędzi skrzydła bramy. Wpływa to bezpośrednio na to, że chłód nie ma jak przedostać się do garażu. Podobnie z opadami atmosferycznymi. Brama skutecznie zabezpiecza pomieszczenie przed śniegiem i deszczem. Minimalizuje to automatycznie szanse na pojawienie się wilgoci w garażu.

Oprócz tego, że brama nie przepuszcza wilgoci, to staje się jeszcze przed nią skutecznie zabezpieczona, jeśli chodzi o powłokę zewnętrzną. Panele bramy są w stanie wytrzymać ponad 750 godzin tzw. „mgły solnej”. Warto też zaznaczyć, że brama bardzo dobrze radzi sobie z silnymi wiatrami. Jest w stanie wytrzymać podmuchy naciskające na płaszcz z prędkością do 120 km/h. Ten parametr określony jest jako 4 klasa odporności.

Jaką bramę wybrać?

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Inaczej będziemy dobierać parametry dla garażu, który jest częścią bryły mieszkalnej, a inaczej, dla takiego, który stanowi odrębny budynek. Najważniejsze jest to, żeby produkt dopasowany był do potrzeb konkretnego użytkownika. Bez względu na to, czy postawisz na bramy Trend, czy też Prestige, jesteśmy przekonani, że spełnią one Twoje oczekiwania nie tylko w kontekście izolacji termicznej, lecz także funkcjonalnej i estetycznej.

Oczywiście decyzja powinna być również uwarunkowana tym, jak mocnych zabezpieczeń potrzebujesz, jakie wymiary Cię interesują i jak powinien prezentować się design produktu, żeby pasował idealnie do otoczenia, w którym zostanie wykorzystany. Bez względu na to, jaki model bramy wybierzesz, każdy produkt może być indywidualnie skonfigurowany i dostosowany do wszystkich Twoich wymagań.

Dlaczego warto postawić na Bramy Garażowe Gerda?

Przede wszystkim dlatego, że spełniają one najważniejsze założenia, jeśli chodzi o estetykę, funkcjonalność, bezpieczeństwo i trwałość. Swoją pozycję na rynku jako firma budowaliśmy latami. Jesteśmy pewni naszych produktów i rozwiązań technicznych, na których są one oparte. W kontekście jakości gwarantujemy, że bramy są w stanie wykonać 25000 cykli. Oznacza to, że przez średnio 17 lat można korzystać z mechanizmu bezawaryjnie. Do tego dochodzi również fakt, że nasze bramy stanowią fantastyczną izolację termiczną dla garażu, w którym zostaną zamontowane. Żeby lepiej to zobrazować, analogiczną izolację zapewniają ceglane ściany o grubości co najmniej 60 cm. Dodatkowo produkt jest odporny na opady, silne wiatry, a także wilgoć i śnieg. Specjalna powłoka lakiernicza chroni bramę przed korozją, a atrakcyjny design bramy garażowej pozwala jej idealnie wkomponować się w nowoczesne bryły budynków.

Bramy garażowe wysokiej jakości

Nasza firma tworzy jedne z najlepszych produktów na rynku. Nie tylko pod kątem funkcjonalności, lecz także wyglądu i parametrów technicznych. W kontekście bezawaryjności i termoizolacji bramy garażowe uzyskują fantastyczne rezultaty. Konstrukcja materiałów jest tak doskonała, że pozwala na bezawaryjne używanie produktu przez ok. 17 lat. Wszystkie rozwiązania, które zostały zastosowane w naszych bramach, są dokładnie przemyślane i spójne ze sobą. Dzięki temu tworzą produkt kompletny, który nie tylko jest bezawaryjny, ale również ma wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania, które w ostatnim czasie rosną niezwykle dynamicznie. Każda brama garażowa i izolacja termiczna, jaką się charakteryzuje, będzie świetnym rozwiązaniem, nawet w sytuacjach, kiedy ma stanowić element bryły domu pasywnego lub energooszczędnego. Bez względu na swoją decyzję, możesz mieć pewność, że stawiasz na produkt sprawdzony o najwyższej jakości, bezpieczeństwie, funkcjonalności oraz taki, który posiada elegancki, nowoczesny design.