Inteligentne zamki - najczęstsze obawy - Gerda

Inteligentne zamki – najczęstsze obawy

Spis treści

Nowoczesne, inteligentne rozwiązania do domów są coraz popularniejsze. Wraz z ich rozwojem przychodzi jednak do głowy większa liczba pytań i wątpliwości. Zastanawiasz się, czy inteligentny zamek jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem? Czy poradzisz sobie z jego obsługiwaniem? Przedstawiamy najczęściej pojawiające się pytania dotyczące inteligentnych zamków tedee powered by Gerda. Poznaj odpowiedzi, które rozwiewają wszelkie wątpliwości!

Inteligentne zamki - najczęstsze obawy

Czy jeśli ktoś ukradnie smartfon, będzie w stanie otworzyć drzwi?

Nie musisz się o to martwić! Kradzież lub zgubienie smartfona to z pewnością stresująca sytuacja. Nie ma jednak potrzeby martwić się dodatkowo o dostęp obcych osób do Twojego domu.

Przede wszystkim smartfony mają swoje zabezpieczenia. Żeby je odblokować, trzeba wykorzystać kod PIN czy odcisk palca. Niektóre również skanują twarz. Nie tak łatwo więc dostać się do zawartości smartfona.

Poza tym od razu, gdy zauważysz, że Twój smartfon zniknął, możesz z innego urządzenia zalogować się na swoje konto. Wykorzystaj w tym celu smartfon bliskiej osoby lub przeglądarkę internetową na laptopie. Natychmiast wycofasz dostęp do drzwi dla urządzenia, które zostało Ci skradzione.

Pamiętaj też, że dla dodatkowego bezpieczeństwa możesz zdecydować, żeby w czasie korzystania z funkcji automatycznego otwierania konieczne było dodatkowo odblokowanie telefonu. Dzięki temu poczujesz się pewniej w nieprzyjemnych sytuacjach, do których z pewnością należy zgubienie smartfona.

Czy otworzę zamek, jeśli mój smartfon się rozładuje?

Wyobraź sobie, że wracasz do domu po długim dniu pracy. Okazuje się, że Twój smartfon jest rozładowany. Zastanawiasz się, czy uda Ci się wejść do domu? Oczywiście, że tak!

Inteligentny zamek został stworzony w taki sposób, żeby dać Ci komfort obsługi w różnych sytuacjach, również wtedy, gdy nie masz dostępu do smartfona. Wystarczy, że zastosujesz dołączony do zestawu płaski klucz, który z łatwością zmieścisz w portfelu. Poza tym możesz wykorzystać smartfon innej osoby, zalogować się na swoje konto i otworzyć drzwi.

Co, jeśli bateria inteligentnego zamka się rozładowała?

Zamek jest wyposażony w niezwykle wydajną baterię. Również ona jednak w pewnym momencie się rozładuje. Jeśli stanie się to pod Twoją nieobecność, nie ma powodów do obaw! Korzystanie z zamka wciąż będzie możliwe. Wystarczy, że wykorzystasz tradycyjny klucz. Jeśli natomiast znajdujesz się w środku domu, otworzysz drzwi przy pomocy gałki. Warto wiedzieć, że możesz uruchomić powiadomienia. Dzięki nim dowiesz się, że bateria jest bliska wyczerpania i w odpowiednim momencie podłączysz ją do ładowania. Po jednym naładowaniu inteligentne zamki działają wiele miesięcy.

Czy jeśli dom się pali, uda mi się szybko z niego wyjść?

Inteligentne zamki tedee powered by Gerda zapewniają Ci bezpieczeństwo, chroniąc przed dostępem do domu obcych osób. W ekstremalnych sytuacjach zamek ułatwia, a nie utrudnia ucieczkę. Dlaczego? Otóż przy jego pomocy możesz z dowolnego miejsca w domu błyskawicznie otworzyć drzwi, nawet jeśli znajdujesz się od nich w sporej odległości. Będą więc już otwarte, gdy się do nich zbliżysz, a to zapewni Ci dodatkowy czas na ucieczkę. Poza tym możesz też otworzyć w groźnej sytuacji drzwi komuś.

Pamiętaj, że zamek tedee nie jest łatwopalny. Kiedy musisz błyskawicznie się ewakuować, otworzysz go od wewnątrz. Wystarczy go obrócić tak jak klasyczny zamek.

Sposoby złodziei: czy zamek odblokuje się po przytknięciu paralizatora?

To niemożliwe! Złodziej nie będzie w stanie dostać się do domu po przytknięciu paralizatora do drzwi. Zwróć uwagę, że zamek jest zamontowany zbyt daleko od zewnątrz, żeby tak mogło się stać. Oddzielają go jeszcze drzwi oraz wkładka zamka.

Czy zamek może otworzyć się samoistnie?

O to również nie musisz się obawiać. Otwarcie jest możliwe poprzez wykorzystanie tradycyjnego klucza lub przekręcenie gałki od wewnątrz, odblokowanie smart locka w aplikacji czy zastosowanie specjalnej klawiatury z PINem. Pamiętaj, że możesz kontrolować, czy Twój zamek jest otwierany, gdy znajdujesz się poza domem. Wystarczy, że zdecydujesz się na dodatkowe urządzenie, czyli bridge oraz włączysz funkcję powiadomień.

Co, jeśli w domu zabraknie Wi-Fi lub prądu?

Nie stanowi to żadnego problemu w obsłudze zamka. Dlaczego? To zasługa akumulatora, w który jest wyposażony zamek tedee powered by Gerda. Kiedy bateria jest naładowana, zamek działa w trybie offline. Możesz otworzyć go przy pomocy aplikacji w telefonie i Bluetooth. Nie ma więc ryzyka, że gdy dojdzie do awarii prądu, to nie skorzystasz z zamka. Jeśli sieć Wi-Fi jest niestabilna lub w ogóle nie ma do niej dostępu, również możesz zdecydować się na inteligentny zamek. Najważniejsze jest, żeby dbać o to, żeby bateria się nie rozładowała.

Nie mam przy sobie telefonu i kluczy – czy da się otworzyć inteligentny zamek?

Wsiadasz do samochodu, dojeżdżasz do domu i nagle okazuje się, że telefon oraz klucze zostały w pracy? Nie musisz się po nie od razu wracać! Jest szansa, że otworzysz inteligentny zamek. W jaki sposób? Najpierw sprawdź, czy nie masz przy sobie innego urządzenia. Być może w torbie trzymasz laptop lub tablet? Przy pomocy tych urządzeń również możliwe jest otwarcie inteligentnego zamka. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto.

Jeśli nie masz żadnego innego urządzenia przy sobie, spróbuj skontaktować się z lubianym sąsiadem. Być może pożyczy Ci na chwilę swój telefon, zalogujesz się na nim na swoje konto i dostaniesz do domu.

Pamiętaj, że możesz również zamontować klawiaturę, która idealnie sprawdza się w takich sytuacjach. Umożliwia ona otwarcie drzwi przy pomocy nadanego wcześniej kodu PIN.

Głośna praca inteligentnego zamka – czy to normalne?

Masz już inteligentny zamek? Zauważasz, że pracuje dość głośno? Inteligentne zamki należą do cichych urządzeń. Możesz jedynie usłyszeć, gdy sprzęt się obraca, jednak robi to niezwykle cicho, zwłaszcza gdy mówimy o inteligentnym zamku tedee powered by Gerda. Głośny dźwięk bywa spowodowany nieprawidłowym montażem. Spróbuj go ponowić. Podczas montażu koniecznie korzystaj z instrukcji obsługi lub filmu instruktażowego. Możesz również skontaktować się z producentem. Najlepiej, jeśli nagrasz filmik, który ukaże Twój problem.

Czy zamek tedee może ulec zamoczeniu?

Zamek tedee jest urządzeniem elektronicznym. Nie jest wodoodporny, dlatego dla bezpieczeństwa jego działania nie powinien ulegać zamoczeniu. Jest to bowiem produkt przeznaczony do użytku wewnętrznego. Nie znaczy to jednak, że jeśli chwycisz go wilgotną dłonią, porazi Cię prądem lub się zniszczy. Takie ryzyko nie istnieje.

Zadbaj o to, żeby zamek nie uległ intensywnemu zamoczeniu. Jeśli natomiast do niego dojdzie, postaraj się go dokładnie wysuszyć. W tym celu zdemontuj zamek, a następnie wytrzyj go papierowym ręcznikiem. Jeśli wystąpią problemy po ponownym zamontowaniu, zgłoś się do producenta.

Czy inteligentny zamek to rozwiązanie dla mnie?

Zastanawiasz się, czy zamek tedee sprawdzi się w Twoim przypadku? To nowoczesne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo ma zastosowanie zarówno w domach, jak i firmach. Zamek jest świetny, jeśli wynajmujesz mieszkanie krótkoterminowo. Dzięki urządzeniu nie musisz nawet spotykać się z najemcami. Zdalnie otworzysz im drzwi. Szczególnie przydatna będzie w tym przypadku klawiatura do zamka. Wystarczy, że przekażesz kod PIN w rozmowie telefonicznej czy przez SMS, żeby goście mogli wejść do mieszkania. To sprawia, że możesz wynajmować mieszkanie oddalone od Ciebie nawet kilkaset czy kilka tysięcy kilometrów.

Inteligentne zamki sprawdzają się również w domach. Urządzenie przydaje się w niespodziewanych sytuacjach. Wykorzystasz je, gdy nie uda Ci się dotrzeć na czas do domu, a goście będą już czekać pod drzwiami. Dzięki zamkowi nie musisz poświęcać czasu na szukanie kluczy w torebce, a dzięki aplikacji sprawdzisz, czy żaden z domowników nie zapomniał o zamknięciu drzwi. Jeśli dojdzie do awarii pod Twoją nieobecność, natychmiast wpuścisz do pomieszczenia administrację. Dzięki temu unikniesz poważnego zalania sąsiadów.

Zamek tedee jest też rozwiązaniem dla firm. Pozwala udzielać użytkownikom czasowego dostępu do konkretnych pomieszczeń. Sprawdzi się w niewielkiej firmie, na przykład w gabinecie lekarskim czy kancelarii prawniczej.

Teraz wiesz już więcej o inteligentnych zamkach tedee powered by Gerda!

Znasz już odpowiedzi na mnóstwo pytań związanych z inteligentnymi zamkami. Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa nowoczesnego urządzenia oraz komfortu użytkowania go. Jak widzisz, zamek Gerda może być obsługiwany na wiele sposobów, pomaga w prowadzeniu firmy i jest ułatwieniem codzienności dla rodziny.