Klawiatura tedee - najczęściej zadawane pytania - Gerda

Klawiatura tedee – najczęściej zadawane pytania

Spis treści

Klawiatura tedee sprawia, że korzystanie z inteligentnego zamka staje się jeszcze łatwiejsze. To idealne rozwiązanie w przypadku wynajmu krótkoterminowego. Wystarczy bowiem sam kod, żeby dostać się do środka – Twój gość nie potrzebuje aplikacji na smartfonie! Dowiedz się więcej na temat nowoczesnego dodatku do smart locka. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące klawiatury tedee!

Klawiatura tedee - najczęściej zadawane pytania

Klawiatura tedee – co to jest?

Klawiatura tedee to niewielki element inteligentnego systemu, dzięki któremu w dowolnym momencie zdecydujesz, kto zyska możliwość otwarcia drzwi. Niewielka klawiatura numeryczna ma 10 cyfr oraz trzy przyciski funkcyjne. Zamontujesz ją na zewnątrz bez obaw – jest odporna na różne czynniki atmosferyczne!

Klawiatura tedee paruje się z inteligentnym zamkiem poprzez Bluetooth. Do zasilania wystarczą trzy baterie AAA, więc nie musisz martwić się o konieczność ładowania produktu.

Pamiętaj, że do wymiany baterii nie ma konieczności demontażu urządzenia. Wystarczy, że odkręcisz śrubkę znajdującą się na spodzie obudowy. Następnie otworzysz urządzenie, którego klapka jest przytwierdzona do ściany. Jeśli chcesz, żeby baterie działały dłużej, możesz zrezygnować z funkcji podświetlenia klawiszy. Jest to jednak przydatne rozwiązanie – znacznie ułatwia korzystanie z klawiatury tedee wieczorem.

Klawiatura do inteligentnego zamka sprawia, że klucze stają się niemal zbędne. Nie musisz martwić się koniecznością ich dorobienia, gdyby zostały zgubione.

Jak dodać keypada do aplikacji?

Masz już zamek tedee i chcesz dodać keypad do aplikacji? To nic skomplikowanego! Po otwarciu aplikacji zajrzyj do zakładki „Moje urządzenia”, a następnie wybierz „Dodaj nowe urządzenie”. Teraz możesz wpisać kod aktywacyjny ręcznie (znajdziesz go w instrukcji obsługi lub na obudowie urządzenia). Inne rozwiązanie to zeskanowanie kodu QR. Zauważysz, że urządzenia próbują nawiązać połączenie. Gdy to zrobią, gotowe! Klawiatura tedee jest gotowa do użytku.

Jak zamontować klawiaturę tedee?

Kiedy sparujesz już klawiaturę z inteligentnym zamkiem tedee powered by Gerda, czas na montaż elementu. Pamiętaj, że klawiatura powinna znaleźć się maksymalnie dwa metry od zamka.

Do przymocowania klawiatury tedee posłuży Ci taśma samoprzylepna. Wystarczy, że usuniesz z niej warstwę ochronną, żeby przymocować niewielkie urządzenie do ściany lub futryny. Z tego sposobu możesz skorzystać, jeśli masz do dyspozycji gładką powierzchnię. Taśma może nie być dobrym rozwiązaniem, jeśli powierzchnia jest chropowata. W tym przypadku lepiej sprawdzi się druga metoda montażu. Chcesz zmienić miejsce keypada? Taśma samoprzylepna jest silna, dlatego do usunięcia jej z powierzchni ściany będzie trzeba nieco wysiłku. Przyda Ci się suszarka do włosów.

Do montażu możesz również wykorzystać śruby. Pierwszy krok to dociśnięcie tylnej obudowy do ściany, a następnie zaznaczenie ołówkiem miejsca na kołki rozporowe. W zaznaczonym miejscu wywiercisz otwory. Kolejny krok to włożenie kołków w ścianę i przymocowanie do niej tylnej pokrywy. Następnie wystarczy, że zawiesisz klawiaturę tedee na pokrywie.

Jak nadać PIN do klawiatury tedee?

Czas nadać kod PIN – to dzięki niemu możliwe będzie otwarcie zamka tedee! Zrobisz to z poziomu aplikacji w smartfonie. W jaki sposób? Przejdź do strony głównej keypada, a następnie wejdź w zakładkę z PINami i tam kliknij „+”. Pamiętaj, że tylko właściciel lub administrator zamka tedee może zarządzać kodami PIN.

Kiedy ustawiasz kod, musisz przestrzegać kilku zasad. Nie może być to ciąg liczb, na przykład „1234”. Taki kod jest zbyt łatwy – właśnie dlatego zostanie odrzucony! Poza tym pamiętaj, że cały PIN musi zawierać chociaż trzy różne cyfry. Nadany przez Ciebie kod może być dostępny w określonych ramach czasowych. Możesz zdecydować o konkretnych godzinach lub dniach, w których możliwa będzie obsługa zamka przy pomocy tego konkretnego PINu.

Pamiętaj, że możliwe jest utworzenie 100 unikalnych kodów przypisanych do nazwy użytkownika. Do jednego użytkownika możesz przypisać więcej niż jeden PIN.

Jak udostępnić kod PIN do obsługi zamka tedee?

Żeby udostępnić PIN do obsługi inteligentnego zamka, w aplikacji kliknij trzy kropki znajdujące się przy kodzie. Wybierz opcję „Udostępnij”. Możesz skorzystać z różnych metod udostępniania – przez SMS czy wiadomość e-mail. Kolejny sposób to po prostu przekazanie kodu dostępu podczas rozmowy telefonicznej.

Kiedy warto zdecydować się na klawiaturę tedee?

Zamek tedee jest wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem. Możesz jednak cieszyć się jeszcze większym komfortem, jeśli do obsługi zamka będzie służyła klawiatura. Jest ona idealnym uzupełnieniem smart locka. Świetnie sprawdza się jako zabezpieczenie mieszkania na wynajem krótkoterminowy. Dzięki klawiaturze nie musisz spotykać się z najemcami. Żaden z nich nie musi również instalować na swoim smartfonie aplikacji przeznaczonej do obsługi inteligentnego zamka. Wystarczy bowiem, że prześlesz najemcom kod PIN. Dzięki takiemu urządzeniu możesz wygodnie wynajmować nieruchomość, która znajduje się na drugim końcu Polski.

Klawiatura tedee sprawdzi się również w Twoim domu. Możesz bowiem przy jej pomocy pozwolić na otwarcie drzwi członkom rodziny czy przyjaciołom. Wyobraź sobie sytuację, w której nie udaje Ci się dotrzeć do domu o umówionej godzinie. Wystarczy, że prześlesz rodzicom lub rodzeństwu kod dostępu do mieszkania, żeby mogli poczekać na Ciebie w komfortowych warunkach.

Możesz również przyznać dostęp przyjaciołom lub innym osobom, którym ufasz, na przykład opiekunce do dziecka. Pamiętaj, że zawsze jesteś w stanie przez aplikację mobilną obserwować, kto i kiedy odblokował lub zablokował zamek tedee powered by Gerda.

Klawiatura jest też pomocnym rozwiązaniem w nieoczekiwanych sytuacjach. Możesz, będąc w pracy, wpuścić do domu hydraulika, gdy niespodziewanie pęknie rura w mieszkaniu. Szybka reakcja sprawi, że szkody będą znacznie mniejsze.

Keypad sprawdzi się w sytuacji, gdy Twój smartfon się rozładuje. Nie musisz korzystać z innego urządzenia czy prosić kogoś o udostępnienie telefonu. Wystarczy, że wprowadzisz przypisany wcześniej kod dostępu i w ten sposób odblokujesz drzwi wejściowe.

Klawiatura tedee w firmie – jak wykorzystać?

Klawiatura tedee świetnie sprawdzi się nie tylko w domu, lecz także w firmie. Dzięki niej pracownicy nie muszą korzystać z kluczy czy kart dostępu. Przy pomocy klawiatury nadasz kod dostępu do całego budynku lub do konkretnych drzwi, a dodatkowo zdecydujesz, w których godzinach możliwe będzie otwarcie zamka.

Jak obsługiwać klawiaturę tedee?

Klawiatura tedee jest niezwykle łatwa w obsłudze. To po prostu klawiatura numeryczna, na której można błyskawicznie wpisać kod. Uda się to bez trudu nawet osobom, które nie mają doświadczenia z nowoczesnymi technologiami. Obsługiwanie klawiatury tedee można przyrównać do korzystania z domofonu.

Czy klawiatura tedee jest wytrzymała?

Klawiatura tedee została wyprodukowana w taki sposób, żeby możliwy był montaż sprzętu na zewnątrz. Dzięki temu nie musisz obawiać się żadnych warunków pogodowych. Produkt charakteryzuje się odpornością na działanie deszczu czy śniegu. To zasługa wytrzymałej konstrukcji. Urządzenie zostało bowiem uszczelnione żywicą.

Czy klawiatura do inteligentnego zamka jest bezpieczna?

Zabezpieczenie mieszkania przy pomocy inteligentnego zamka tedee powered by Gerda jest skuteczne, a dodatkowo wygodne w użytkowaniu. Klawiatura natomiast odpowiada przede wszystkim za ułatwienie otwierania zamka. Kwestie bezpieczeństwa zależą głównie od smart locka oraz jakości drzwi wejściowych do domu czy biura. Klawiatura nie przechowuje żadnych danych. Nawet gdyby została skradziona, to nie ma na niej informacji, które umożliwiłyby otwarcie zamka.

Jak zmienić ustawienia keypada?

Żeby zmienić ustawienia klawiatury, musisz zajrzeć do aplikacji. To tam, w zakładce dotyczącej keypada, znajdziesz możliwość zmiany nazwy. Skontrolujesz również poziom naładowania baterii. Możesz zmienić głośność klawiszy lub zdecydować o sile ich podświetlenia.

Keypad a smart bridge – czy trzeba je parować?

Tedee smart bridge nie jest konieczny, żeby korzystać z keypada. Z drugiej jednak strony sparowanie tych urządzenie niesie za sobą wiele zalet. Dzięki temu będziesz otrzymywać automatyczne aktualizacje lub powiadomienia na ich temat. Dowiesz się również o niskim poziomie baterii urządzenia. Otrzymywanie powiadomień jest możliwe, kiedy nie masz urządzenia bridge. Konieczne jest jednak połączenie się z keypadem przez Bluetooth, do czego potrzebujesz smartfona.