Brama garażowa – jak dopasować ją do budynku? - Gerda

Brama garażowa – jak dopasować ją do budynku?

Spis treści

W trakcie zakupu bramy garażowej należy zwrócić uwagę nie tylko na aspekty wizualne. Bardzo ważne będzie również dostosowanie parametrów do potrzeb budynku. Szerokość bramy garażowej powinna spełniać idealnie wymagania związane z przestrzenią, w której ma zostać zamontowana. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na rozwiązania pozwalające właściwie zabezpieczyć pojazd. Brama garażowa powinna charakteryzować się wysoką odpornością na włamania tak jak produkowane przez nas modele z serii Prestige i Prestige Plus, a także Trend. Szerokość bram garażowych musi również być dobrana w taki sposób, żeby z pomieszczenia nie uciekało ciepło. Podczas montażu należy zatem wypełnić luzy i szczeliny, które mogłyby wynikać z pobrania nieodpowiednich wymiarów. Dlatego w tym artykule skupimy się na tym, jak idealnie dopasować bramę garażową do konkretnego budynku.

Standardowe wymiary bram garażowych

Jaka szerokość bramy garażowej Gerda jest dostępna w standardowych opcjach? To produkty o szerokości od 175 do nawet 600 cm oraz wysokości od 175 do 325 cm. Oczywiście wszystko będzie zależało od tego, czy brama ma być dostosowana do potrzeb powierzchni jednostanowiskowych, czy dwustanowiskowych. Minimalna szerokość bramy garażowej zwykle oscyluje w okolicach 2000 cm. Mniejsze szerokości mogłyby utrudniać wjazd do garażu. Jeżeli masz taką możliwość, warto pomyśleć o tym, żeby budynek, w którym parkujesz swój samochód, uwzględniał nieco więcej dodatkowej przestrzeni. Dzięki temu unikniesz otarć czy też zarysowań karoserii. Standardowa szerokość bramy garażowej uwzględniania jest przez większość deweloperów. Dlatego kupując dom z wbudowanym w bryłę budynku garażem, nie będziesz mieć problemów z dopasowaniem bramy. Jeśli szukasz pewnych rozwiązań, to koniecznie sprawdź nasze bramy garażowe.

Jakie mogą być niestandardowe wymiary bramy garażowej?

Zwykle maksymalna szerokość bramy garażowej to 600 cm. Czasami jednak potrzebne są jeszcze większe wymiary. W tej sytuacji konieczne będzie znalezienie producenta, który zajmuje się tworzeniem bram garażowych na wymiar. Rozwiązanie bez wątpienia będzie droższe i na realizację trzeba będzie poczekać, jednak jest to jedyna opcja, jaką możesz wybrać. To, jaka szerokość bramy garażowej będzie dla nas odpowiednia, powinno zostać również zweryfikowane we właściwy sposób. Odpowiednie pomiary warunkują funkcjonalność i niezawodność bramy w przyszłości.

Jakie pomiary należy wykonać przed montażem bramy garażowej?

Pierwszym krokiem będzie oszacowanie tego, jaka jest minimalna szerokość bramy garażowej. Możemy to zrobić, mierząc szerokość i wysokość otworu w budynku. Kolejnym bardzo ważnym aspektem będzie określenie wymiarów nadproża. Dokładniej chodzi o odległość, jaka jest między sufitem a końcem nadproża. Dodatkowo musimy sprawdzić, jaka jest szerokość ścian bocznych z obu stron otworu garażowego oraz jaka jest wysokość światła wjazdu. Podczas pomiarów musimy mieć na uwadze, że maksymalna szerokość bramy garażowej zwykle nie przekracza 600 cm. Jeśli okaże się, że potrzebujemy zasłony w innych rozmiarach, powinniśmy znaleźć producenta, który wykonuje bramy na wymiar. Ostatnim elementem, który musimy zmierzyć, jest głębokością naszego garażu. Pomiaru dokonujemy, określając odległość od krawędzi nadproża do tylnej ściany garażu. Jeśli przeprowadzisz wszystkie pomiary sumiennie, możesz mieć pewność, że nasze bramy idealnie wpasują się w zabezpieczenie Twojego wjazdu garażowego.

Jakie bramy będą odpowiednie dla garażu jedno- i dwustanowiskowego?

Pamiętając o tym, że maksymalna szerokość bramy garażowej to 600 cm, jest to wartość, na którą możemy postawić, zamawiając bramę do garażu dwustanowiskowego. Dzięki temu oba auta będą mogły komfortowo zajmować swoje miejsce podczas wjazdu, bez ryzyka obtarcia o drugi samochód czy też element konstrukcyjny garażu. Jeśli mamy tylko jeden pojazd, to szerokość bramy garażowej powinna mieć ok. 2,5 metra. Taki wjazd pozwala na komfortowe parkowanie. Szerokość bram garażowych jest kwestią indywidualną i powinna być dopasowana do naszych unikalnych potrzeb. Wszystko w tym wątku będzie zależało od wielu czynników, takich jak to, czy garaż budowaliśmy samemu, czy kupiliśmy dom z rynku wtórnego. Jest bardzo wiele aspektów, które mogą mieć wpływ na to, jaka szerokość bramy garażowej najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

Bramy garażowe – o czym należy pamiętać przed zakupem?

Jeśli już określiliśmy tematy związane z tym, jaka szerokość bramy garażowej sprawdzi się najlepiej w przypadku naszego budynku, to warto skupić się na kilku dodatkowych kryteriach. Przede wszystkim przed zakupem musimy określić, jaką izolację termiczną powinna zapewniać brama. W tym przypadku fenomenalnie sprawdzą się nasze bramy z serii Prestige i Prestige Plus. Wyróżniają je panele o grubości 45 mm, wykonane z materiałów najwyższej jakości. Będzie to bardzo istotne, jeśli garaż został wbudowany w bryłę budynku, w którym mieszkamy. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest bezpieczeństwo. Powinniśmy wybrać bramę, która posiada właściwie zaprojektowany system antywłamaniowy. Oprócz tego dobrze zatroszczyć się o jakość wykonania i trwałość materiałów. Jeśli chodzi o produkty naszej firmy, to każdy zamówiony wariant spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dodatkowo warto wybrać atrakcyjny design, który będzie dopasowany do kolorystyki oraz wykończenia naszego budynku. Najważniejsze, żeby całość wpisywała się idealnie w nasze poczucie estetyki i odpowiadała naszym preferencjom.

Bramy garażowe – wygląd również ma znaczenie!

Warto wspomnieć również o aspektach estetycznych, Decydując się na wybór konkretnej bramy, dobrze upewnić się, że będzie idealnie komponowała się z bryłą i stylistyką naszego budynku. Właśnie z tego powodu bramy garażowe Gerda wyróżniają się nie tylko niezwykłą jakością wykonania. W naszej ofercie znajdziesz bramy, które będą świetnie pasowały do indywidualnego stylu Twojego domu. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadkach, w których garaż wbudowany został w bryłę budynku. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz produkty dostępne zarówno w jasnych jak i ciemnych kolorach, które świetnie radzą sobie z codzienną eksploatacją. Dobrze też dopasować design bramy do drzwi wejściowych. Dlatego zachęcamy Cię do zabezpieczenia swojego domu produktami naszej firmy, takimi jak sprawdzone, solidne i gustowne drzwi oraz bramy garażowe Gerda!

Brama garażowa – jak dopasować ją do budynku. Podsumowanie

Wszystko zależy od tego, jakie są wymiary otworu wjazdowego naszego garażu. Jeśli samodzielnie stawiamy budynek, w którym będziemy parkować nasz samochód, to dobrze zadbać o to, żeby minimalna szerokość bramy garażowej była w okolicach 250 cm. Pozwoli nam to na komfortowe parkowanie bez ryzyka obtarcia czy też zarysowania naszego pojazdu. Dodatkowo dobrze uwzględnić wszystkie pozostałe aspekty związane z wykończeniem i materiałami, z których powstała brama. Produkt powinien zapewniać nam fantastyczną izolację, co jest niezbędne w sytuacji, kiedy garaż wkomponowany jest w bryłę naszego budynku mieszkalnego. Jeśli ciepło będzie uciekało przez bramę garażową, to automatycznie przełoży się to na wzrost kosztów ogrzewania.

Bardzo ważnym aspektem jest również właściwy poziom bezpieczeństwa. Brama powinna być wyposażona w odpowiednie systemy antywłamaniowe, tak, żeby nikt nie zakłócał naszego spokoju i nie dostał się do naszego budynku w czasie kiedy śpimy lub jesteśmy na wakacjach. Dodatkowo materiały, z których została wykonana brama garażowa, powinny być odporne na korozję i inne skutki niesprzyjających warunków atmosferycznych. Istotny jest również design. Warto zadbać o to, żeby nasz budynek był harmonijny i wszystkie jego elementy komponowały się ze sobą.

Standardowa szerokość bramy garażowej Gerda to przedział od 175 do 600 cm. W tych wymiarach mamy pewność, że zamówimy produkt łatwo dostępny. Jeśli interesują nas szersze bramy garażowe, będziemy zmuszeni poszukać bram tworzonych na wymiar. Oczywiście wszystko zależy od preferencji, dlatego decyzję pozostawiamy Tobie i mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci w wyborze idealnej bramy garażowej.