Co to jest system Master Key — cechy i zalety

Spis treści

Co to jest system Master Key?

Prowadzisz własną firmę albo chcesz mieć ułatwiony dostęp do różnych pomieszczeń? Irytuje Cię wieczne szukanie kluczy do poszczególnych zamknięć? Możesz zapomnieć o tych problemach, z pomocą przychodzi innowacyjny system Master Key. Sprawdź, czym się charakteryzuje i jakie zalety wykazuje. O tym, dlaczego warto zainwestować w system Master Key, przeczytasz poniżej.

System Master Key

System Master Key daje optymalny komfort otwierania różnych zamków, korzystając z tylko jednego klucza. Wkładki na jeden klucz mogą być różnego rodzaju, zarówno te bębenkowe, nawierzchniowe, ale też do kłódek, a nawet zamków do mebli. Dzięki temu wystarczy jeden klucz, aby zamknąć wszelkie pomieszczenia, drzwi, szafy, komody czy sprzęty przemysłowe. Co ciekawe, to inwestor decyduje o tym, w których zamknięciach zastosować system Master Key. Tego rodzaju wkładki można też zamawiać etapami, na przykład w ramach zwiększających się potrzeb.

Dlaczego system Master Key to doskonała inwestycja w wygodę i bezpieczeństwo?

Znacznie łatwiej jest nosić zawsze przy sobie tylko jeden klucz, aniżeli cały ich pęk. Przypomnij sobie, jak dużo czasu zajmowało Ci nierzadko znalezienie tego odpowiedniego klucza do drzwi wejściowych czy szafki garażowej. Od teraz koniec z takimi problemami, ponieważ jeden klucz pasuje do wszystkich zamków. 

Co więcej, nie chodzi jedynie o komfort korzystania z domowej czy biurowej przestrzeni każdego dnia, ale również o zachowanie warunków należytego bezpieczeństwa. W sytuacji zagrożenia, kiedy istotna jest każda minuta, jednym kluczem otworzysz wszystkie zamknięte drzwi i zamki. 

Warto wiedzieć, że to inwestor określa liczbę zamków i konkretny typ zamków, w jakich będzie funkcjonować wkładka wykonana w systemie Master Key. Dzięki temu dobór jest całkowicie indywidualny, a cały system sprawdza się zgodnie z własnymi potrzebami i oczekiwaniami osoby, która korzysta z tylko jednego klucza. 

Zastanawiasz się, czy to na pewno bezpieczne? Co zrobić w przypadku zgubienia tego jedynego klucza do wszystkich zamków? Odpowiedź jest prosta, w komplecie wydawanych jest kilka sztuk takich samych kluczy. Ponadto, w przypadku zagubienia nie zachodzi ryzyko dorobienia klucza master, ponieważ ten jest zastrzeżony i opatentowany, a prawo do złożenia takiego zamówienia mają tylko osoby do tego uprawnione. Warto przy tym zaznaczyć, że zamówienie dodatkowych kluczy odbywa się online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Klucz Master – różne systemy 

W ramach systemu Master Key wyróżnić można różne opcje, które inwestor może dobierać wedle własnych preferencji. Do tych najczęściej wykorzystywanych zalicza się system: 

  • wkładek ujednoliconych – zestaw dowolnej ilości wkładek tego samego rodzaju, do których pasuje ten sam klucz, 
  • wkładki centralnej – zestaw, który idealnie sprawdza się w zakresie funkcjonowania jednego mieszkania, ale również jednego osiedla. Tym samym kluczem można otwierać różnego rodzaju drzwi, na przykład furtki osiedlowe, wiaty śmietnikowe, drzwi garażowe czy na klatki schodowe, 
  • klucza głównego – zestaw, dzięki któremu klucz Master otwiera wszystkie pomieszczenia w obrębie jednego budynku bez względu na rodzaj zastosowanych drzwi, 
  • klucza centralnego – jeden klucz Master obsługuje cały system otwierania różnych drzwi w obiekcie, ale funkcjonować mogą również różne grupy kluczy w zależności od indywidualnych potrzeb. Taki system będzie najlepszy w dużych biurach, w szkołach, hotelach czy w szpitalach i w innych obiektach, którymi zarządzają różne jednostki.

System Master Key a tradycyjny zamek 

Dlaczego warto postawić na system Master Key? Bez względu na jego zastosowanie w ramach inwestycji prywatnej czy służbowej, jest to po prostu rozwiązanie nowoczesne, które daje maksymalny komfort użytkowania oraz optymalną ochronę. Musisz wiedzieć, że projektowanie tak innowacyjnych wkładek do zamków wymaga nie tylko ogromu precyzji, ale również zastosowania najlepszych technologii z zakresu inżynierii. Dzięki temu nie ma wątpliwości, że tego rodzaju blokada drzwi jest na najwyższym poziomie. Aby przekonać się o najlepszym sposobie zabezpieczenia poprzez zastosowanie systemu Master’s Key, warto porównać go z mechanizmem tradycyjnych wkładek. Konstrukcja zwykłego zamka jest dosyć prosta, to przede wszystkim system ryglujący i układ rozpoznający kształt klucza. W przypadku Master Key znaczenie ma nie tyle sam klucz, ile budowa wkładki, która zostaje zamontowana w zamku. Jej dodatkowym elementem jest montaż płytek systemowych o różnej długości, a ta dedykowana jest poszczególnym zamkom, które mają być otwierane jednym kluczem.

Master Key najlepszej jakości

Pamiętaj, że jeśli chcesz zainwestować w system Master Key w ramach komfortowego użytkowania własnego mieszkania albo klucz Master jest Ci niezbędny w strukturach służbowych, wybierz dostawcę, który oferuje kompleksową obsługę. Przyda Ci się profesjonalne doradztwo w ramach wyboru optymalnego systemu wedle Twoich potrzeb, korzyścią będzie też odpowiedni montaż Master Key oraz opieka serwisowa już w trakcie korzystania z innowacyjnego zabezpieczenia wszelkich drzwi. Co ważne, system Master Key możesz zawsze rozszerzać i to już na etapie jego funkcjonowania. Warto wybrać to, co najlepsze.