Drzwi aluminiowe – jak je wyregulować? - Gerda

Drzwi aluminiowe – jak je wyregulować?

Spis treści

Drzwi aluminiowe stają się produktem coraz bardziej popularnym. Ze względu na swoje właściwości często wykorzystywane są w domach pasywnych oraz energooszczędnych. Jednak z uwagi na fakt, że są rozwiązaniem dość masywnym, to wiele osób zastanawia się nad tym, jak przebiega regulacja drzwi aluminiowych. Czy będą w stanie sobie z tym poradzić samodzielnie, czy być może będzie się to wiązało z koniecznością zatrudniania do tego celu specjalisty, który zajmie się całym procesem? W tym artykule wyjaśnimy, jak przebiega regulacja zawiasów drzwi aluminiowych oraz jak wykonać to zadanie samodzielnie.

Czym charakteryzują się drzwi aluminiowe?

Zacznijmy od charakterystyki drzwi aluminiowych. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na fakt, że jest to produkt, który ma bardzo dobre właściwości izolacyjne oraz gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Jeśli więc regulacja drzwi aluminiowych będzie przeprowadzona we właściwy sposób podczas montażu, to przełoży się to na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego budynku. Drzwi aluminiowe Altus wykonane przez naszą firmą charakteryzują się wysoką szczelnością. Oprócz tego, że zastosowaliśmy trzykomorowy system aluminiowy podczas produkcji, to jeszcze wyposażyliśmy drzwi w specjalną przekładkę w opatentowanej technologii „anti-bimetal”, która pozwala jeszcze bardziej obniżyć koszty ogrzewania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, na temat tego produktu, to koniecznie odwiedź naszą stronę.

Dodatkowo regulacja zawiasów drzwi aluminiowych zapewnia nam pełne poczucie bezpieczeństwa. Właściwa technologia zastosowana w drzwiach aluminiowych czyni je produktami odpornymi na próby włamania. Dzięki temu nie musimy martwić się o nasz dobytek, kiedy nie ma nas w domu. Właściwa regulacja jest istotna, ponieważ sprawia, że drzwi aluminiowe nie mają słabego punktu, który mógłby zostać wykorzystany przez włamywacza przy próbie sforsowania zabezpieczeń.

Co może być skutkiem źle wyregulowanych drzwi aluminiowych?

Skutkiem tego, że regulacja drzwi aluminiowych na zawiasach została niewłaściwie wykonana, jest fakt, że do naszego mieszkania przedostaje się chłód i ucieka z niego ciepło. Drzwi aluminiowe słyną ze swoich właściwości termoizolacyjnych, natomiast opuszczenie zawiasów może spowodować powstanie szczeliny, która osłabi utrzymywanie ciepła w domu. Zawiasy do drzwi aluminiowych i ich regulacja muszą być stale kontrolowane. Jeśli zauważymy niepokojące sygnały, takie jak to, że wejście do naszego domu zaczyna skrzypieć lub szurać przy próbie otwarcia, nie powinniśmy tego bagatelizować. Koniecznie musimy wtedy sprawdzić, co dzieje się z zawiasami.

Należy wziąć pod uwagę, że drzwi aluminiowe mogą być cięższe (w zależności od konstrukcji) od tradycyjnych. Ze względu na swoją konstrukcję mogą nieco się opuszczać. Przy częstym otwieraniu i zamykaniu drzwi zawiasy powinny być kontrolowane i w razie potrzeby regulowane, tak żeby wejście do naszego mieszkania mogło w pełni chronić nas przed utratą ciepła i próbami włamania.

Zawiasy w drzwiach aluminiowych – o czym należy pamiętać?

Przede wszystkim o tym, że zawiasy powinny być dostosowane do ciężaru, z którym będą musiały sobie poradzić. Decydując się na drzwi aluminiowe, koniecznie musimy upewnić się, że cały zestaw składa się z produktów najwyższej jakości. Bez tego może się okazać, że wejście do naszego domu wcale nie radzi sobie tak dobrze z utrzymaniem ciepła. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie zawiasy, to między ościeżnicą a drzwiami mogą pojawić się szczeliny, które w okresie jesienno-zimowym przełożą się na wzrost kosztów ogrzewania. Regulacja drzwi wejściowych aluminiowych będzie więc bardzo ważnym zadaniem. Powinniśmy cyklicznie wykonywać swojego rodzaju przegląd, żeby mieć pewność, czy z wejściem do naszego domu jest wszystko w porządku i czy zawiasy działają dokładnie tak, jak trzeba.

Ważne jest również to, że jeśli postawimy na zbyt słabe zawiasy, to będą one prędzej czy później wymagały wymiany. Trzeba jednak pamiętać o tym, że znacznie łatwiejszym zadaniem będzie regulacja niż wymiana tego elementu. Dlatego koniecznie musimy zatroszczyć się o to, żeby po zamontowaniu drzwi aluminiowych, całość zestawu działa w pełni sprawnie i zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Jak przebiega regulacja drzwi aluminiowych?

Regulacja drzwi aluminiowych na zawiasach odbywa się na dwóch płaszczyznach – pionowej i poziomej. Jeśli chodzi o regulację pionową, to musimy skupić się na podjęciu konkretnych działań przy zamkniętych drzwiach. W innym przypadku regulacja będzie niemożliwa do wykonania. W pierwszej kolejności powinniśmy przygotować sobie klucz imbusowy, a następnie zdjąć zaślepki. Kolejnym krokiem jest zdjęcie skrzydła z zawiasów, a następnie musimy wkręcić dolną tulejkę i wycinać górną na zewnątrz. Następnie musimy obrócić ją tak, żeby osiągnąć odpowiedni docisk skrzydła do ramy drzwiowej.

Regulacja zawiasów do drzwi aluminiowych może odbywać się również w płaszczyźnie poziomej. Żeby to zrobić, zdejmujemy skrzydło, następnie pozbywamy się aluminiowej osłonki. W kolejnym kroku luzujemy dwie śruby imbusowe znajdujące się na frontowej ścianie zawiasu. Regulujemy poziom, jaki nas interesuje, a następnie dokręcamy śruby mocujące.

Jeśli nie czujemy się na siłach, żeby samodzielnie podjąć się takiego zadania, to warto rozważyć kontakt ze specjalistą, który przeprowadzi za nas proces regulacji. Oczywiście będzie to wiązało się z dodatkowymi kosztami, jednak dzięki temu będziemy mieli pewność, że cały proces został wykonany prawidłowo.

Drzwi aluminiowe – jak je wyregulować. Podsumowanie

Regulacja drzwi wejściowych aluminiowych odbywa się przy użyciu podstawowych narzędzi. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeśli nie mamy odpowiednich umiejętności, dobrze będzie zlecić to zadanie specjaliście. Właściwa regulacja drzwi wejściowych jest niezwykle istotna, ponieważ ma wpływ na koszty związane z ogrzewaniem oraz bezpieczeństwem domowników. Potencjalny złodziej mógłby wykorzystać szczeliny na swoją korzyść i ograbić nas z naszego mienia. Regulacja drzwi aluminiowych powinna więc być przeprowadzana regularnie, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie zminimalizować szanse na to, że przy wejściu do naszego domu pojawią się jakieś problemy. Jeśli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób wyregulować drzwi aluminiowe, to koniecznie rozważ skorzystanie z usług naszych certyfikowanych partnerów, którzy zadanie związane z regulacją wykonają za Ciebie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że cały proces został przeprowadzony błyskawicznie, a Ty oszczędzisz sporo czasu. A jeśli szukasz drzwi aluminiowych, które cechują się najwyższą jakością oraz bezawaryjnością, to koniecznie zapoznaj się z ofertą dostępną na naszej stronie.