Inteligentny zamek do drzwi GERDA tedee - wszystko co warto wiedzieć - Gerda

Inteligentny zamek do drzwi GERDA tedee – wszystko co warto wiedzieć

Spis treści

Kilka lat temu urządzenia typu smart home zdobiły półki wyłącznie tych najbardziej zdeterminowanych wielbicieli najnowocześniejszej technologii użytkowej. Służył do odtwarzania muzyki czy zdalnej obsługi światła. Teraz jednak głównie ze względu na obniżenie cen oraz znacznie większą dostępność, liczba urządzeń rośnie, rośnie także ilość ich zastosowań. Jednym z nich jest zwiększenie bezpieczeństwa domowników przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na komfort ich życia. Jak to możliwe? tedee powered by Gerda to nowoczesny i niezwykle zaawansowany inteligentny zamek, który zaskakuje prostotą obsługi oraz wysoką użytecznością. Warto poznać jego zalety i zobaczyć na przykładach, z jakiego powodu po to urządzenie sięgają nie tylko hobbyści, lecz także zwykli ludzie, którzy chcą chronić swój domowy mir.

tedee powered by Gerda – inteligentny zamek, który wszystko zmienił

Zamek tedee powered by Gerda to ogromna technologiczna przepaść względem produktów konkurencyjnych. Są niezwykle zaawansowane technicznie, dopracowane w najmniejszych szczegółach w kwestii bezpieczeństwa oraz obsługi aplikacji, a także wspierane przez producenta w trakcie wieloletniej eksploatacji.

Inteligentny zamek kojarzył się do niedawna jedynie z funkcją otwierania drzwi za pomocą odcisku palca bądź siatkówki oka, podczas gdy teraz, jako konsument, możesz liczyć na znacznie więcej. Co to oznacza? Przede wszystkim bezpieczeństwo oraz komfort. I to w jednym małym, kompaktowym opakowaniu.

Zalety inteligentnego zamka tedee obejmują wysokie zaawansowanie techniczne, gdyż zostały w całości opracowane przez inżynierów marki Gerda oraz specjalistów IoT. Niezwykle innowacyjna marka, powstała w 1987 roku i szybko stała się na naszym rynku wiodącym graczem w kategorii zamków i zabezpieczeń. Błyskawiczny rozwój firmy oraz jej chęć doskonalenia procesów produkcji sprawiła, że obecnie inteligentny zamek tedee powered by Gerda nie idzie po wyznaczonych ścieżkach – on je wytacza na nowo.

tedee powered by Gerda – zalety, o których warto wiedzieć

Na rynku można znaleźć sporo z pozoru godnych polecenia urządzeń, które – przynajmniej w teorii – powinny zapewnić dużą liczbę funkcji i wysoką wytrzymałość w trakcie użytkowania. Połączenie tych cech okazuje się jednak niezwykle trudne – dopiero specjaliści marki Gerda byli w stanie podołać wymogom aktualnych konsumentów i sprawić, że zalety inteligentnego zamka może wykorzystać dosłownie każdy.

  • Komplet sprzedażowy – pierwszą zaletą, z którą ma kontakt każdy kupujący, jest kompletne opakowanie, w którym zawarte są praktycznie wszystkie akcesoria niezbędne do montażu i użytkowania. Znajdziemy w nim między innymi zamek, odpowiednią wkładkę do drzwi oraz bridge z adapterem, jak i przewód do ładowania, klucz imbusowy i precyzyjną instrukcję. Wielu producentów ogranicza liczbę dodatków do niezbędnego minimum, co negatywnie wpływa na ich zastosowania.
  • Magnetyczny przewód microUSB – przewód zakończony magnetyczną końcówką to dodatek, który tak naprawdę można spotkać wyłącznie w urządzeniu marki Gerda. Dodatek ten pozwala na podłączenie zamka do ładowania (urządzenie na jednym ładowaniu może działać nawet przez około 6 miesięcy!) i jego otwarcie, bez obaw o uszkodzenie zarówno gniazda, jak i kabla. W innych urządzeniach na czas ładowania trzeba zrezygnować z przyjmowania gości.
  • Możliwość ładowania bez demontowania zamka – wbudowany w łatwo dostępnym miejscu slot micro USB pozwala na przewodowe ładowanie zamka bez jego demontażu. Gniazdo jest płaskie i nie wystaje poza obrys urządzenia, dzięki czemu nie przeszkadza w trakcie eksploatacji.
  • Łatwa obsługa – po montażu zamka przyjdzie czas na jego konfigurację. A ta należy do prostych, szybkich i zupełnie bezproblemowych. Wystarczy pobrać apkę na iOS lub Android, uruchomić ją po procesie instalacji, założyć swoje konto, zeskanować kod urządzenia znajdujący się na jego odwrocie (lub w instrukcji). I już – zamek tedee powered by Gerda jest gotowy do użytku. W kolejnym kroku wystarczy skalibrować urządzenie.
  • Funkcja autootwierania i autozamykania – niezwykle przydatna opcja, dostępna wyłącznie w kilku dobrze zaprojektowanych produktach. Dzięki niej inteligentny zamek tedee powered by Gerda znacznie zwiększa komfort wszystkich domowników. Urządzenie może samodzielnie skanować najbliższe otoczenie, poszukując „klucza”, czyli odpowiedniego smartfona. Po jego wykryciu drzwi mogą automatycznie się otworzyć (zależnie od wybranej opcji), a po pewnym czasie – zamknąć. Aby wejść do środka, wystarczy pchnąć skrzydło do przodu. To rozwiązanie ma ogromny wpływ na komfort wchodzenia do domu, jeśli w rękach trzymamy siatki z zakupami.
  • Rozbudowana aplikacja – inteligentny zamek tedee powered by Gerda pokazuje swoje prawdziwe oblicze dopiero po dokładnej analizie całej aplikacji i jej funkcjonalności. A tych, jak się okazuje, jest całe mnóstwo, wszystkie są jednak dobrze opisane i bardzo łatwe w obsłudze. Przede wszystkim możesz przypisać do obsługi zamka wybrane osoby, określamy ich funkcje względem obsługi zamka (właściciel, administrator oraz gość) i typy dostępu. Możesz także zdalnie otworzyć drzwi z każdego miejsca na ziemi, gdzie oczywiście masz dostęp do internetu. Możesz też przeglądać logi, historię, ustalić funkcję odciągnięcia zamka czy też rodzaje otrzymywanych powiadomień na smartfona.
  • Integracja z asystentami – smart home to coś więcej niż tylko zamek – również dla specjalistów marki Gerda. Tedee powered by Gerda to urządzenie, które można obsługiwać za pomocą głosowych asystentów, takich jak Google Home czy Amazon Alexa oraz z Apple HomeKit.
  • Możliwość analogowego otwarcia drzwi – inteligentne zamki powinny umożliwiać wejście do domu także w sytuacji, gdy ulegną awarii lub akumulator ulegnie głębokiemu rozładowaniu w wyniku np. naszego długiego wyjazdu. tedee powered by Gerda to zamek, który w takiej sytuacji możesz otworzyć ręcznie. Wystarczy przekręcić klucz.
  • Bezpieczeństwo – zamek tedee powered by Gerda został opracowany przez najlepszych specjalistów z branży, dlatego jest zabezpieczony także przez atakami hakerskimi, znanymi obecnie jako cyberprzestępstwa. Urządzenia są w pełni szyfrowane i wykorzystują bezpieczne protokoły komunikacji pomiędzy elementem wykonawczym a wyzwalającym. W rezultacie użytkowanie zamka tedee powered by Gerda nie powinno rodzić żadnych obaw, głównie dzięki rygorystycznemu podejściu względem cyberbezpieczeństwa. Ponadto zamek uzyskał certyfikat od jednostki AV Test.