Jak prawidłowo zmierzyć i wymienić wkładkę do drzwi? - Gerda

Jak prawidłowo zmierzyć i wymienić wkładkę do drzwi?

Prawidłowo dobrany rozmiar wkładki profilowej to gwarancja skutecznego zabezpieczenia Twoich drzwi. Wystarczą jedynie dwa pomiary, aby prawidłowo zmierzyć wkładkę drzwiową. Mierząc tą metodą dowiesz się, czy potrzebujesz wkładki profilowej z zabierakiem czy z zębatką. Pamiętaj – zwykła wkładka profilowa nie powinna wystawać więcej niż 2-3 mm za szyld ochronny. Wkładka modułowa GERDA SLR do zamka tedee po zamontowaniu musi wystawać z rozetki lub szyldu 3 -7mm od strony wewnętrznej mieszkania.

6 kroków, dzięki którym zmierzysz i wymienisz swoją wkładkę w drzwiach

KROK 1

Odkręć śrubę mocującą wkładkę, kręcąc odwrotnie do wskazówek zegara.

KROK 2

Przekręć delikatnie kluczem, aby zabierak wkładki schował się w obrysie wkładki i wyjmij wkładkę

KROK 3

Zmierz stronę wewnętrzną wkładki – od śruby mocującej do końca wkładki i zanotuj wynik w milimetrach.
Np. 35 mm.

KROK 4

Zmierz stronę wewnętrzną wkładki – od osi śruby mocującej do końca wkładki i zanotuj wynik w milimetrach.
Np. 40 mm.

KROK 5

Zapisany wynik w milimetrach to rozmiar wkładki. Przykład:
35 mm – strona wewnętrzna
40 mm – strona zewnętrzna
Rozmiar i oznaczenie wkładki wynosi 35/40.

KROK 6

Pamiętaj, by do wyniku dodać rozmiar szyldu.

W przypadku instalacji zamka tedee powered by Gerda, wkładka profilowa powinna wystawać więcej niż 2-3 mm za szyld ochronny.

Odpowiednie dokonanie pomiaru posiadanej wkładki jest kluczowe podczas późniejszego montażu nowej wkładki. Przed podjęciem się tej czynności warto zaopatrzyć się w potrzebne przyrządy, aby całość pomiaru przebiegła prawidłowo, a wyniki zostały zanotowane poprawnie. Takie przygotowanie z pewnością ograniczy możliwość popełnienia błędu do minimum, co w konsekwencji przełoży się na wybór właściwej wkładki i dopasowanej pod kątem rozmiaru do Twoich drzwi.

Jeśli natomiast nie czujesz się na siłach na dokonanie samodzielnych pomiarów i wymiany wkładki, zawsze możesz skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów pracujących w punktach handlowych Gerda.

Jeżeli stoisz przed wyborem odpowiedniej wkładki, Gerda zaoferuje Ci produkty, które sprostają Twoim oczekiwaniom. Jesteśmy producentem, który dostarcza klientom wysokiej jakości zamki do drzwi.