Jak ustawić i zmienić nazwę sieci Wi-Fi w bridge’u? - Gerda

Jak ustawić i zmienić nazwę sieci Wi-Fi w bridge’u?

Ustawienie parametrów sieci W-Fi jest kluczowe dla poprawnej, zdalnej komunikacji pomiędzy urządzeniami i aplikacją mobilną. Pierwszy raz można to zrobić od razu w procesie dodawania bridge’a do aplikacji tedee, gdy kończymy jego konfigurację. Konieczność zmiany ustawień Wi-Fi może być również wynikiem zmiany nazwy sieci, zmiany hasła lub wymiany routera Wi-Fi.

Ustawienia Sieci Wi-Fi są dostępne w ustawieniach bridge’a i aby się tam dostać musimy wejść na listę wszystkich urządzeń, i wybrać bridge, w którym chcemy zmienić ustawienia. Po wybraniu urządzenia klikamy w ikonkę Ustawienia na dole ekranu z prawej strony:

Po wejściu rozwija się lista opcji, z której wybieramy Sieć Wi-Fi:

Jeśli telefon jest podłączony do lokalnej sieci Wi-Fi, nazwa sieci pojawi się automatycznie. Jeśli nie, należy ją wpisać ręcznie. Hasło zawsze wpisujemy ręcznie.

Po wpisaniu hasła klikamy w przycisk Połącz. Jeśli aplikacja wróci do ekranu Ustawienia to aktualizacja przebiegła poprawnie i należy poczekać (czasem kilkadziesiąt sekund), aż bridge połączy się z serwisem chmurowym tedee.

Andrzej Kaszycki