Newsletter Sklep Gerda
9 kwietnia 2020

Nowa oferta drzwi do mieszkań Gerda

Nowa oferta drzwi do mieszkań Gerda

Komfort i bezpieczeństwo to dwa kluczowe aspekty, na które postawiła firma Gerda przy projektowaniu nowej linii drzwi do mieszkań. Stworzono trzy interesujące propozycje, a każda z nich ma swoje cechy wyróżniające. Które najlepiej wyciszą przed hałasem, a w jakich gama kolorystyczna jest najbardziej zróżnicowana? Warto poznać to nowe trio.

Wybór drzwi do mieszkania jest wypadkową uwzględnienia różnych kryteriów. Do najważniejszych z nich należą m.in. parametry antywłamaniowe, właściwości akustyczne oraz oczywiście walory estetyczne. Wymagania stawiane drzwiom do mieszkania są równie rygorystyczne, jak w przypadku drzwi wejściowych do domu czy bram garażowych, dlatego firma Gerda dołożyła wszelkich starań, aby jej produkty wyróżniała zgodność ze światowymi standardami bezpieczeństwa. Przekroczmy zatem próg wirtualnego salonu z drzwiami i przyjrzyjmy się każdemu modelowi z bliska.

Star 60, czyli gwiazda wśród drzwi do mieszkań

 

Pierwszym produktem, na który warto zwrócić uwagę, są drzwi do mieszkania Star 60. Zamontowana w nich, unikatowa na skalę światową, wkładka GERDA RIM 6000 dba o bezpieczeństwo domowników i wpływa w znacznym stopniu na parametry antywłamaniowe. To aż cztery miliardy niepowtarzalnych kombinacji kodu klucza rurkowego (jest on opatentowany i produkowany tylko przez firmę GERDA). Jej sforsowanie stanowi wielkie wyzwanie a otworzenie za pomocą wytrycha czy innych narzędzi nie jest możliwe. To rozwiązanie jest zastosowane tylko w modelu Star 60.

Dodatkowo nieautoryzowanego wtargnięcia do domu broni specjalna kratownica (na zdjęciu poniżej), która została skonstruowana z pogrubionych ceowników stalowych i hartowanych prętów. Konstrukcja jest umieszczona w stalowym korpusie skrzydła drzwi. Próżno szukać drugiego takiego zabezpieczenia na rynku. Warto także zwrócić uwagę na 11, wysuwanych w wielu płaszczyznach, pogrubionych rygli.

Star 60 charakteryzują się również doskonałą akustyką, posiadają współczynnik izolacyjności akustycznej Rw 43 dB. Jak to odczytać? Jeżeli z zewnątrz będzie dobiegał dźwięk o natężeniu 80 dB (odpowiada to głośnej muzyce lub trąbieniu klaksonu w aucie) zostanie on zredukowany o 43 dB do wartości 37 dB, czyli do poziomu normalnej rozmowy.  Zalecany przez WHO ( Światową Organizację Zdrowia) poziom hałasu w środowisku w porze dziennej wynosi 50 dB. Ponadto drzwi Gerda Star 60 mają elegancki, klasyczny wygląd i świetnie się prezentują zarówno w nowoczesnej, jak i nieco nadgryzionej zębem czasu klatce schodowej.

Oko cieszy również dostępna paleta kolorystyczna, która oferuje takie odcienie jak: Orzech Brazylijski, Winchester i Złoty Dąb. Zwieńczeniem projektu mogą być klamki i szyldy z linii Techno, które dopełnią wizualny majstersztyk. Standardowe wyposażenie obejmuje m.in. ościeżnicę i laminowany próg z uszczelką, komplet okuć z ochroną wkładki czy szerokokątny wizjer. Poniżej przykładowe kolory.

Wyposażenie standard w klasie RC4

Wyposażenie dodatkowe (za dopłatą)

Wysokiej klasy drzwi do mieszkania Premium 60

 

Pora przejść do innego pomysłu na drzwi do mieszkania, czyli modelu Premium 60. Nie mniej wyjątkowego, ponieważ firma Gerda równą staranność przyłożyła tutaj do aspektu bezpieczeństwa. Objawia się to np. w możliwości wybrania różnych klas antywłamaniowych — RC2, RC3 lub RC4. Konfiguracja zależy wyłącznie od decyzji klienta, który jak wiadomo — ma różne potrzeby, ale i obawy związane z potencjalnym wystąpieniem włamania.

W standardzie znajduje się pięć kluczy oraz dwie sztuki kluczy montażowych, tez ostatnie dajemy monterom lub pracownikom od wykończenia mieszkania. Gdy zakończą pracę wystarczy włożyć do wkładki właściwy klucz a kombinacja kodu zostanie zmieniona i klucze montażowe przestaną działać. W drzwiach zastosowano wkładki odporne na włamanie metodą bumpingu (lekkie uderzanie w niepasujący do zamka klucz z każdą pozycją wyciętą możliwie najgłębiej, może doprowadzić do chwilowego oddzielenia górnych i dolnych części bolców, umożliwiając przekręcenie klucza.) . Wszystkie parametry drzwi do mieszkania Gerda Premium 60 zostały potwierdzone certyfikatem IMP.

Model Premium 60 wyróżnia przyjemny dla oka wygląd i klasyczna, wielowarstwowa konstrukcja skrzydła. Zarówno Star 60, jak i Premium 60 należą do pakietu Elite, czyli drzwi typu panelowego, w których zamontowano wykonany ze stali korpus skrzynkowy, a po obu stronach zastosowano wymienne okładziny. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient może po kilku latach zmienić całkowicie wygląd drzwi, wystarczy wymienić panel na inny kolor, odbywa się to bez demontażu skrzydła z zawiasów.

Drzwi panelowe doskonale sprawdzają się jako drzwi do mieszkania i można nadawać im zróżnicowany charakter wizualny. Panele mocuje się do stalowego korpusu, a ich zastosowanie zapewnia dodatkową wytrzymałość i usztywnienie skrzydła. Na życzenie Klienta panele od strony zewnętrznej i wewnętrznej mogą różnić się kolorem. Przemyślany sposób mocowania paneli do korpusu pozwala na łatwy ich demontaż i wymianę w przypadku uszkodzenia lub zmiany aranżacji, bez konieczności kosztownej wymiany całych drzwi.

Wyposażenie standard w klasie RC2

Wyposażenie dodatkowe (za dopłatą)

 

Uniwersalne drzwi do mieszkania Comfort 60 w bardzo dobrej cenie

 

I znów ze względu na różnorodność, uwagę nabywców może przyciągnąć wygląd. Model drzwi do mieszkania Comfort 60 dostępny jest, podobnie jak pozostałe propozycje, w wielu wersjach kolorystycznych. Delikatność i subtelny charakter wnosi do wnętrza świeżość klasycznej dębiny Winchester. Na przeciwległym miejscu palety barw znajduje się ciemny Antracyt — idealny dla przestrzeni pełnych eleganckiej powagi. Kompromis w zakresie wartości koloru zapewnia majestatyczny Złoty Dąb o lekko bursztynowym blasku.

Niezależnie od wybranego wariantu, każdy egzemplarz jest wyposażony w zamki Premium. Przynoszą spokój ducha domownikom, ponieważ zastosowane w nich rygle są dodatkowo wzmocnione i pogrubione, więc stawiają przed potencjalnymi włamywaczami ogromne wyzwanie. Co więcej, Comfort 60 jest spójny ze standardem klasy antywłamaniowości RC2 i RC3, a to za sprawą zamontowanych wkładek z atestem oraz stalowych prętów wewnątrz wewnątrz korpusu skrzydła.

Wyposażenie atrakcyjnych cenowo drzwi do mieszkania obejmuje m.in. ościeżnicę bezuszczelkową, zawiasy regulowane 3D z osłonkami w kolorze okuć oraz wizjer szerokokątny. Do modelu Comfort 60 pasują klamki linii Blok, Bergen i Oslo, także wyprodukowane przez firmę Gerda. Za dopłatą można uzupełnić wyposażenie o np. drewniany próg norweski czy elektroniczny wizjer.

Wszystkie modele z kolekcji drzwi do mieszkań na 2020 rok prezentują się okazale. Wykorzystane do produkcji komponenty zapewniają bezpieczeństwo w samym mieszkaniu, jak i wpływają na odizolowanie od dźwięków płynących z klatki schodowej. Swój ulubiony wariant drzwi Gerda z pewnością znajdą miłośnicy nowoczesnych wnętrz wykończonych w stylu minimalistycznym, a także tradycjonaliści zakochani w klasycznych i ponadczasowych aranżacjach.

Wyposażenie standard w klasie RC2

Wyposażenie dodatkowe (za dopłatą)

 

Przeczytaj też

Brak komentarzy