Program Czyste Powietrze - Gerda

Program Czyste Powietrze

Dofinansowanie do termoizolacji twojego domu – drzwi zewnętrzne GERDA spełniają normy projektu

Projekt Czyste Powietrze to program, którego celem jest poprawienie termoizolacyjności w polskich domach i jednocześnie zmniejszenie ilości energii potrzebnej do ich ogrzewania. Dofinansowanie można pozyskać na wymianę takich elementów domu jak bardziej wydajne drzwi zewnętrzne, okna, systemy grzewcze i ocieplenie elewacji.

Aby otrzymać dopłatę należy wymienić jeden z wyżej wymienionych komponentów na bardziej wydajny termoizolacyjnie, czyli np.: stare nienormowane drzwi na energooszczędne drzwi zewnętrzne marki GERDA, które spełniają wymogi dotyczące termoizolacji określone w projekcie. Po dokonaniu wymiany kolejny krok to jej udokumentowanie, a następnie wypełnienie formularza na stronie internetowej lub wniosku w wersji papierowej. Jest również możliwość ubiegania się o dofinansowanie z tzw. prefinansowaniem lub kredytem na preferencyjnych warunkach dedykowana dla osób, które nie mogą pokryć kosztów modernizacji z własnej kieszeni.

Drzwi zewnętrzne to jeden z ważniejszych elementów odpowiedzialnych za dobrą termoizolacyjność domu i newralgiczne miejsce z punktu widzenia utraty ciepła. Zdecydowanie warto więc zadbać o jak najlepszą izolację termiczną w tym punkcie zabudowy. W ofercie marki GERDA jest szeroki wybór drzwi zewnętrznych, które spełniają wymogi termoizolacji na poziomie 1,30 [W/(m2·K)] stawiane przez program dofinansowań Czyste Powietrze.

Jednym z modeli drzwi zewnętrznych, które są zgodne z wymaganiami projektu dotacji to drzwi do domu OPTIMA 60 dostępne w trzech różniących się od siebie liniach wzorniczych. W naszej ofercie są również pozycje, których główną cechą jest właśnie doskonała termoizolacja. Drzwi do domu z serii THERMO PRIME i THERMO PREMIUM zostały stworzone z wykorzystaniem zaawansowanych technik, dzięki którym stworzono jedne z najbardziej energooszczędnych drzwi zewnętrznych dostępnych na polskim rynku.

W dobie rosnących cen energii i ogrzewania, drzwi zewnętrzne, które zapobiegają utracie ciepła z domu stają się priorytetem w dziedzinie izolowania przestrzeni mieszkalnych od niesprzyjających warunków pogodowych. Inwestycja w drzwi marki GERDA z pewnością przyniesie pozytywne i odczuwalne rezultaty w kwestii termoizolacji, jak również poprawi komfort i bezpieczeństwo użytkowników dzięki wysokiej klasie antywłamaniowej i zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom mającym na celu zapewnienie odpowiedniej izolacji akustycznej.

Ponadto drzwi z odpowiednią termoizolacją przyczynią się również do zauważalnego obniżenia kosztów ogrzewania lub klimatyzowania przestrzeni mieszkalnej. W czasach stale rosnących cen energii zdecydowanie warto zadbać o odpowiednią energooszczędność i termoizolację domu. Należyte zapobieganie przed utratą ciepła może przyczynić się obniżenia rachunków nawet o kilkadziesiąt procent.