Zgrany duet - drzwi wejściowe i brama garażowa - Gerda

Zgrany duet – drzwi wejściowe i brama garażowa

Spis treści

Stolarka zewnętrzna w tym samym kolorze to świetny pomysł dla osób, które doceniają spójną estetykę w architekturze. Komponując samodzielnie zestaw składający się z drzwi wejściowych i bramy garażowej, można osiągnąć ciekawy efekt, tworzący harmonijną całość. Jak tego dokonać?

Zewnętrzna kolorystyka domu w głównej mierze decyduje o jego całościowym wizerunku. Do ścian oraz dachu zazwyczaj dobiera się pozostałe elementy, takie jak okna, drzwi i bramę. Najlepszym scenariuszem jest dobór podobnej pod względem wizualnym stolarki zewnętrznej, dachówki oraz ogrodzenia. W tej kwestii liczy się nie tylko kolor, ale również wzornictwo. Spójna konwencja zagwarantuje świetny efekt, który będzie cieszył oko przez wiele lat. Z pomocą w tej kwestii przychodzi firma Gerda.

Drzwi wejściowe i brama garażowa w jednym kolorze

Jakie drzwi wejściowe będą pasować do bramy garażowej w wybranym kolorze? Na jaką ofertę z katalogu firmy Gerda warto się zdecydować i dlaczego?

● Antracyt

Do bramy garażowej w kolorze antracytowym świetnie pasują drzwi Gerda THERMO PREMIUM z serii AIR GLASS. Wzór SALZBURG AGA dopełni uniwersalny kolor i wprowadzi do aranżacji nowoczesne wzornictwo. Takie barwy wyglądają dobrze zarówno przy jasnej, jak i ciemnej elewacji. Antracytowe drzwi i brama wpisują się w konwencję nowoczesnego i nieco surowego stylu loftowego.

● Mahoń

Kolor mahoniowy kojarzy się głównie z klasą i elegancją. Czas na przedstawienie tradycyjnych rozwiązań w nowoczesnej odsłonie. Idealnym zestawieniem jest mahoniowa brama i drzwi Gerda THERMO PRIME z serii AIR GLASS we wzorze AGB Linz w tym samym kolorze. Linia drzwi jest optycznie wysmuklona dzięki szybie poprowadzonej przez środek powierzchni. Taka kolorystyka świetnie wygląda w towarzystwie jasnej elewacji oraz ciemnej dachówki.

● Złoty dąb

Brama garażowa w kolorze złotego dębu świetnie komponuje się z drzwiami Gerda THERMO PREMIUM z serii ELITE 3D, we wzorze OLTEN ELB. Kolorystyka odpowiada popularnemu stylowi skandynawskiemu. Drzwi i brama w kolorze złotego dębu będą wyróżniać się na tle minimalistycznej aranżacji, przykuwając wzrok w pierwszej kolejności.

● Biały

Uniwersalna kolorystyka pasująca do niemalże każdego stylu, czyli biały kolor bramy garażowej i drzwi. Seria AIR GLASS i wzór GRAZ 1 AGE z symetrycznymi przeszkleniami wprowadza do kompozycji ciekawy i nowoczesny wyróżnik. Biała brama garażowa w połączeniu z drzwiami w tej samej kolorystyce oddaje charakter projektów domów w stylu amerykańskim.

● Jasny orzech

Drzwi i brama garażowa w odcieniu jasnego orzecha to kompromis pomiędzy elegancją a nowoczesnością. Ponadczasowe wzornictwo i kolorystyka świetnie wpasowuje się w modny design stolarki zewnętrznej.

Bramy garażowe i drzwi wejściowe Gerda

Powszechnie wiadomo, że drzwi wejściowe są wizytówką domu, a brama do garażu – elementem charakterystycznym całej posesji. Brama garażowa zazwyczaj jest dwa razy większa od drzwi wejściowych, co sprawia, że zajmuje ona dużą powierzchnię i przykuwa wzrok w pierwszej kolejności. Zarówno drzwi wejściowe, jak i brama garażowa, wyróżniają się na tle elewacji i wpływają na jej wygląd. Przy wyborze tych elementów stolarki zewnętrznej w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na kolorystykę i wzornictwo.

Oferta na bramy garażowe i drzwi wejściowe łączy estetykę z funkcjonalnością. Produkty Gerda sprawiają, że klient inwestuje jednak nie tylko w wygląd, ale także w energooszczędność i bezpieczeństwo.

Bramy garażowe Prestige/Prestige Plus

Kolekcja bram garażowych Prestige/Prestige Plus skupia funkcjonalność opartą na odpowiedniej konstrukcji. Na jakość bram składa się grubość paneli, niezawodne uszczelnienia i elementy wykonane z najlepszych materiałów.
Trzy zalety bram garażowych Prestige/Prestige Plus to:

1. Właściwości termiczne

Na dobrą izolację termiczną bram garażowych Prestige/Prestige Plus wpływa przede wszystkim panel o grubości 45 mm i współczynnik przenikalności cieplnej, który wynosi 1,06 W/(m2K) – te dwie wartości odpowiadają izolacji termicznej ściany z cegły o grubości 60 cm.

2. Uszczelnienie na najwyższym poziomie

Projekt bram garażowych Prestige/Prestige Plus uwzględnia również dodatkowe uszczelnienie, które gwarantuje energooszczędność i trwałość bramy. Modele konstrukcyjne z tej serii znajdują się w najwyższej – 5 klasie szczelności. Poziom został potwierdzony badaniami i normą europejską EN12426.

3. Komponenty ze stali nierdzewnej

Na szczególną uwagę zasługują również elementy wykonane ze stali nierdzewnej. Wpływają one na niezawodną pracę i trwałość całej konstrukcji, nawet w warunkach podwyższonej wilgotności.

Bramy garażowe Trend

Bramy garażowe z serii Trend stanowią połączenie funkcjonalności oraz korzystnej ceny. Projekt uwzględnia również atrakcyjny wygląd i specjalne zabezpieczenia przed wystąpieniem korozji. Współczynnik przenikalności cieplnej wynosi 1,35 W/(m2K).

1. Modny design

Nie bez powodu seria bram garażowych nazwana jest Trend. Design tych konstrukcji opiera się na modnych rozwiązaniach, które można zastosować zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych projektach domów.

2. Antykorozyjne zabezpieczenia

Wyróżnikiem produktów Gerda jest plastikowa podstawa ościeżnic, dzięki której w skuteczny sposób można zminimalizować ryzyko powstania korozji w wilgotnych warunkach.

3. Niezawodność mechanizmu

Bramy garażowe Trend mają regulowane wsporniki rolek i sprężyny dopasowane do ciężaru bramy. Dzięki takim rozwiązaniom obsługa bramy jest prostsza – nawet przy manualnym otwieraniu i zamykaniu. Sama konstrukcja jest natomiast niezawodna i trwała przez wiele lat.

Drzwi wejściowe Gerda

Polecanymi drzwiami wejściowymi dobieranymi pod względem stylistycznym do bramy garażowej są modele THERMO PREMIUM z serii AIR GLASS. Kolekcję wyróżnia charakterystyczna szyba, którą potocznie nazywa się szybą samochodową. Projekty tej kolekcji łączą cechy drzwi metalowych z estetyką drzwi wejściowych. To solidna, wytrzymała konstrukcja, bezpieczeństwo, a także nowoczesny design.

Drzwi wejściowe THERMO PREMIUM charakteryzuje wypełnienie izolacyjne, przegroda termiczna w skrzydle oraz ciepła ościeżnica aluminiowa, dzięki czemu produkt osiąga niski poziom współczynnika przenikalności cieplnej. To zatem nie tylko estetyczne, ale również praktyczne rozwiązanie. Takie drzwi w połączeniu z bramą garażową Classic lub Trend idealnie nadają się do energooszczędnego domu.
Klienci zamawiający drzwi wejściowe i bramy garażowe w firmie Gerda mogą skorzystać z usługi bezpłatnego pomiaru. Wystarczy wypełnić oraz wysłać krótki formularz zgłoszeniowy, w którym należy zaznaczyć, czy jest się zainteresowanym pomiarem drzwi, czy bramy garażowej. Wystarczy podać także kilka informacji, takich jak imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu.

Z tak szeroką ofertą i usługą darmowego pomiaru zestawienie drzwi wejściowych i bramy garażowej w jednym kolorze będzie świetną przygodą i przyjemnością. A efekt? Na pewno zachwyci nawet najbardziej wymagających klientów.