Bramy segmentowe - od czego zależy cena? - Gerda

Bramy segmentowe – od czego zależy cena?

Spis treści

Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o swój dom i jego mieszkańców, koniecznie musisz postawić na odpowiednie zabezpieczenia, które będą gwarantować komfort użytkowania. Dotyczy to nie tylko drzwi czy okien, lecz także bram garażowych. Być może stare, toporne i metalowe bramy zamykane na kłódkę spełniały swoją funkcję ochronną, jednak na pewno nie były praktycznym zabezpieczeniem. Rozwiązaniem, które fantastycznie łączy bezpieczeństwo oraz funkcjonalność, jest brama segmentowa. W tym artykule wyjaśniamy, jaka brama segmentowa i cena będą najlepszym wyborem oraz z czego wynikają ceny dostępnych produktów i na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie.

Jak działa brama segmentowa?

Sposób jej działania jest dość prosty. Brama segmentowa stanowi alternatywę dla klasycznych bram uchylnych, które były otwierane na boki. Ograniczało to funkcjonalność i przestrzeń. Brama segmentowa otwiera się pionowo. Jej konstrukcja złożona jest z kilku pojedynczych paneli, zwanych segmentami, które są połączone specjalnymi zawiasami. W momencie, kiedy planujemy otworzyć bramę do garażu, panele poruszają się pionowo w górę, po specjalnych prowadnicach, a następnie układają się poziomo pod sufitem. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ zwiększa przestrzeń, zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu, można liczyć na lepsze właściwości termoizolacyjne. Brama segmentowa i cena, jaką będzie trzeba za nią zapłacić, będzie zależeć od kilku dodatkowych kryteriów.

Brama segmentowa – rodzaje oraz cena

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, jaki model rozwiązania będzie dla Ciebie najlepszy. W naszej firmie tworzymy bramy segmentowe w trzech głównych wariantach. Brama garażowa segmentowa i jej cena, będą więc uwarunkowane tym, jakie parametry wyjściowe będzie miał dany produkt. Najłatwiej będzie to przeanalizować na konkretnych przykładach.

Trend – brama segmentowa – cennik

To model, który wyposażono w panele o grubości 40 mm. Zawiasy i uchwyty wykonane są ze stali ocynkowanej. Żywotność sprężyn, stanowiących element bramy, pozwala na wykonanie gwarantowanych 25000 cykli, co przekłada się na ok. 17 lat użytkowania produktu. Warto również zaznaczyć, że bramy Trend zapewniają świetną termoizolację odpowiadającą ścianie z cegły o grubości 60 cm. Cena produktu będzie uwarunkowana od wymiarów i dodatkowego wyposażenia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym katalogu.

Prestige – brama segmentowa – cennik

Grubość paneli bramy to 45 mm. Elementy metalowe, takie jak zawiasy czy też uchwyty rolek, zostały wytworzone ze stali kwasoodpornej. Żywotność sprężyn naciągowych i skrętnych pozwala na wykonanie 25000 tysięcy cykli. Fantastyczna jakość wykonania i bezawaryjność umożliwiają korzystanie z bramy przez ok. 17 lat. W przypadku bramy Prestige współczynnik przenikalności cieplnej wynosi 1,06 W/m2k. Podaną wartość można porównać do tej, która zapewnia ceglana ściana o grubości 65 cm, a więc jest to fantastyczny wynik! Cena produktu będzie zależała od elementów dodatkowych i wymiarów bramy. Pełny cennik jest dostępny w naszym katalogu.

Prestige Plus – brama segmentowa – cennik

Podobnie jak w poprzednim modelu, panele mają grubość 45 mm. Zawiasy oraz uchwyty rolek zostały wykonane ze stali kwasoodpornej. Wsporniki wyposażone są w system podwójnych rolek, z zamkniętymi łożyskami, co zabezpiecza mechanizm przed brudem i zapewnia jego cichą pracę. Brama Prestige Plus cechuje się wysoką jakością oraz odpornością. Świetnie radzi sobie nawet ze skrajnymi warunkami atmosferycznymi, m.in. z wiatrem wiejącym z prędkością nawet 120 km/h. Produkt charakteryzuje również fenomenalna termoizolacja, której poziom jest porównywalny do ceglanej ściany o grubości 65 cm. Cena bramy zależy od dodatkowych funkcji oraz wymiarów.

Brama garażowa segmentowa – cena za wymiar?

Brama segmentowa i cena jej wykonania będą uzależnione od tego, ile materiału należy przeznaczyć na produkcję konkretnego modelu. Najmniejsze rozmiary zaczynają się od 1750 mm, jeśli chodzi o wysokość oraz szerokość bramy. Największe modele z kolei mogą być dostosowane do garaży o szerokości wjazdowej do 6000 mm i wysokości 3250 mm. Brama garażowa segmentowa oraz cena poszczególnych modeli jest jasno opisana w naszym katalogu.

Jak dodatkowo można skonfigurować bramę segmentową?

Ustaliliśmy już, że w pierwszej kolejności trzeba wybrać model produktu oraz określić jego konkretne wymiary. To pozwoli na ustalenie ceny bramy segmentowej. W następnym kroku można zająć się dodatkowymi konfiguracjami, dotyczącymi aspektów funkcjonalnych, wizualnych oraz technicznych, dlatego poniżej przeanalizujemy kilka z najważniejszych opcji.

Systemy montażu oraz otwierania bramy segmentowej

Specjalna opcja „montaż w otworze” jest oferowana przy montażu bram segmentowych w niestandardowych otworach typu „tunel”, a także otworów bez nadproża lub węgarków. Montaż w otworze jest często wykorzystywany w momencie wymiany starych bram skrzydłowych na bramy segmentowe. Dodatkowa praca związana ze zrekonsturowaniem powierzchni bocznych otworu nie jest wtedy konieczna. Montaż w otworze wykorzystywany jest w bramach TREND i PRESTIGE ze sprężynami naciągowymi lub ze sprężynami skrętnymi przy niskim montażu.

Furtka, przeszklenia oraz wypełnienia paneli w bramie segmentowej

Brama segmentowa i cena konkretnego modelu może być również uzależniona od rozwiązań typowo funkcjonalnych. Jeśli brama ma mieć dodatkową furtkę, przeszklenia lub okna, to jak najbardziej jest taka możliwość. Każda brama segmentowa może być dostosowana do indywidualnych potrzeb zgodnie z funkcjonalnościami opisanymi w naszej ofercie.

Malowanie oraz zabezpieczenie bramy segmentowej

Kolorystyka danej bramy również może być dostosowana do tego, jakie mamy potrzeby i preferencje. Brama segmentowa i cena, jaką należy za nią zapłacić, będzie zależała od tego, czy dodatkowo chcesz malować ją z zewnątrz i wewnątrz na niestandardowy kolor, czy planujesz zabezpieczyć bramę przed wyjątkową wilgocią lub innymi zagrożeniami oraz wielu, wielu innych aspektów, które dokładnie opisane są w naszym katalogu.

Automatyka do bram garażowych Gerda

Ten temat jest nieco bardziej rozbudowany i również wymaga indywidualnego podejścia. Ceny bramy garażowych będą w tym kontekście uwarunkowane m.in. od tego, jaki rodzaj napędu do otwierania bramy wybierzemy. Ważne jest też to, jak planujesz otwierać bramę oraz czy ma być ona dodatkowo kodowana. Dobrze też zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj silnika chcemy w niej zamontować oraz jakie dodatkowe czujniki powinna mieć zainstalowana brama. Zakup tego rodzaju powinien być dobrze przemyślany, ponieważ stawiamy na rozwiązanie, które ma służyć latami. Jeśli zastanawiasz się, na jakie dodatkowe funkcjonalności bramy zwrócić uwagę, to sprawdź wszystkie dostępne możliwości konfiguracyjne tutaj.

Bramy segmentowe sprawdzonej jakości

Brama segmentowa i to jaką należy zapłacić za nią cenę, jest uwarunkowana wieloma czynnikami konfiguracyjnymi. Najtańsze modele można zakupić już za niecałe 4000 zł. Oczywiście wszystkie dodatkowe aspekty związane z funkcjonalnością, wymiarami i dodatkową konfiguracją produktu będą wiązały się ze wzrostem tej kwoty. Należy jednak pamiętać o tym, że brama segmentowa i cena, jaką za nią płacimy, w przypadku produktów naszej firmy, idzie w parze z jakością. Dlatego decydując się na nasze bramy segmentowe, stawiasz na produkt, który będzie bezawaryjnie służył latami. Do tego należy podkreślić wysoką jakość wykonania oraz poziom bezpieczeństwa, jaki gwarantują nasze produkty.