Do czego służy przycisk zamka i jak się ustawia jego funkcje? - Gerda

Do czego służy przycisk zamka i jak się ustawia jego funkcje?

Przycisk służy do zamykania i otwierania zamka. Dzięki funkcji opóźnienia zamykania, można wyjść z domu i wygodnie zaryglować za sobą drzwi bez konieczności wyjmowania telefonu i korzystania z aplikacji. Funkcje przycisku zamka można włączyć, wyłączyć i ustawiać w aplikacji. Przycisk jest także ułatwieniem dla osób z niepełnosprawnością.

Ustawienia przycisku są dostępne dla właściciela lub administratora na liście ustawień zamka:

Po wejściu w pozycję menu rozwija się lista funkcji:

  • Otwórz: jeśli zamek jest w pozycji zamkniętej, krótkie naciśnięcie i puszczenie guzika otworzy zamek. Jeżeli odciąganie zapadki klamki jest aktywne, zapadka zostanie odciągnięta.
  • Zamknij: jeśli zamek jest w pozycji otwartej lub niedomkniętej, krótkie naciśniecie i puszczenie guzika zamknie zamek

Jeżeli obawiamy się, że dziecko lub inny domownik otworzy zamek przyciskiem przez przypadek, można wyłączyć funkcję Otwórz i pozostawić aktywną funkcję Zamknij

  • Opóźnione zamknięcie: jeśli zamek jest w pozycji otwartej lub niedomkniętej, przyciśnięcie i przytrzymanie guzika przez co najmniej 1 sekundę (ale nie dłużej niż przez 3 sekundy) spowoduje, że zamek zamknie się automatycznie po upływie czasu ustawionego w sekcji „Opóźnienie”. Opóźnione zamknięcie można przerwać w dowolnej chwili przed upływem tego czasu ponownym, krótkim wciśnięciem przycisku. W trakcie działania tej funkcji dioda LED mruga na niebiesko.