Drzwi zewnętrzne - trendy 2023 - Gerda

Drzwi zewnętrzne – trendy 2023

Spis treści

Nie tylko trendy modowe zmieniają się dynamicznie. W trakcie zakupu drzwi zewnętrznych, z jednej strony klienci szukają produktu, który będzie służył przez lata, a z drugiej strony chcą postawić na rozwiązanie wpisujące się w aktualne trendy. Raczej niewiele osób planuje wymieniać drzwi zewnętrzne co roku, tylko po to, żeby nadążyć za modą. Dlatego w tym artykule skupimy się na uniwersalnych rozwiązaniach. Pozwoli to wyróżnić drzwi zewnętrzne, które nie tylko spełnią trendy na 2023 rok, lecz także będą fantastycznie komponowały się z bryłą domu przez długie lata.

Izolacja termiczna drzwi zewnętrznych

Rosnące ceny ogrzewania sprawiają, że w 2023 roku warto rozejrzeć się za drzwiami, które będą odznaczały się potwierdzonymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dzięki temu można zaoszczędzić na ogrzewaniu i obniżyć wydatki w domowym budżecie. Aby podjąć odpowiednią decyzję w kwestii wyboru właściwych drzwi, zwróć uwagę na kilka istotnych parametrów.

Grubość skrzydła drzwi

Nasza firma produkuje drzwi o grubości skrzydła od 50 do 75 mm. Dzięki temu warstwa dzieląca wnętrze budynku od przestrzeni przed wejściem jest wystarczająca, aby do lokalu nie przedostawał się chłód. Oprócz grubości należy również mieć na uwadze materiały, z jakich zostały wykonane drzwi i to, jaką warstwą izolacyjną są one wypełnione. Najważniejszym parametrem, który pozwala oszacować, jak skutecznie drzwi będą chroniły od zimna, jest współczynnik przenikalności ciepła. Wartość, jaką charakteryzują się zwykle drzwi zewnętrzne, wynosi od 1,0 do maksymalnie 1,3 W/(m2*K). Im niższa wartość, tym mniejsza utrata ciepła. Drzwi zewnętrzne firmy Gerda, w niektórych przypadkach, mają ten parametr wyrażony nawet na poziomie 0,79 W/(m2*K), więc jest to fantastyczny wynik, zapewniający znaczące oszczędności.

Przeszklenia, ościeżnice i uszczelki, czyli jak poprawiać termoizolację

Warto upewnić się, że drzwi zewnętrzne zakupione z myślą o trendach na 2023 rok, będą miały odpowiednio dostosowane ościeżnice, uszczelki i przeszklenia. Prawda jest taka, że przeszklenia w drzwiach sprawiają, że ciepło ma większe szanse ucieczki, dobrze będzie zatem postawić na model, który ma ich możliwie jak najmniej. Kolejna kwestia dotyczy uszczelek i ościeżnic, jeśli nie będą one współpracowały ze sobą idealnie, to nawet najlepsze drzwi nie utrzymają ciepła w domu, ponieważ będzie ono uciekało przez szczeliny. Warto więc zadbać, aby wszystkie elementy drzwi zewnętrznych idealnie ze sobą współgrały.

Bezpieczeństwo drzwi zewnętrznych

Bezpieczeństwo gwarantowane przez dany model drzwi powinno być absolutnym trendem, niezależnie od upodobań czy sezonu. Drzwi zewnętrzne i trendy na 2023 rok muszą więc odpowiadać na rosnące potrzeby konsumentów. Nasza firma tworzy innowacyjne rozwiązania antywłamaniowe, które ograniczają do minimum szanse na to, że do wnętrza domu dostaną się intruzi. Ważne jest to, że drzwi marki Gerda mają istotny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Nowoczesny design drzwi zewnętrznych

Trendy dotyczące kolorów i kształtów potrafią się dynamicznie zmieniać, dlatego postanowiliśmy zaproponować Ci proste lecz atrakcyjne rozwiązanie dotyczące designu, które jest opcją dość uniwersalną. W 2023 roku dobrze będzie postawić na prostotę. Podstawowym założeniem przy zakupie drzwi zewnętrznych do domu powinno być to, żeby pasowały one swoją kolorystyką oraz wykończeniem do bryły budynku. Dzięki temu wszystkie elementy będą stanowiły idealną całość. Drzwi zewnętrzne i trendy na 2023 rok mogą być inne niż te, które pojawią się w roku 2024. Warto więc postawić na rozwiązanie uniwersalne, które będą świetnie prezentowały się przez lata.

Drzwi aluminiowe – absolutny hit!

Z uwagi na rosnące ceny ogrzewania oraz energii coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się domy pasywne. Założenie konstrukcyjne takich budynków jest bardzo proste. Domy te muszą charakteryzować się wysokimi właściwościami izolacyjnymi oraz zastosowaniem rozwiązań technologicznych, które ograniczą zużycie energii niezbędnej do ogrzania budynku. Takie domy mają wysoko postawione wymagania dotyczące tego, jakie elementy mogą zostać wykorzystane w przypadku ich wykończenia. Jednym z rozwiązań, które spełniają surowe wymagania postawione przed budownictwem pasywnym, są drzwi aluminiowe.

Czym charakteryzują się drzwi aluminiowe ALTUS?

Jest to produkt, w którym zastosowano innowacyjne rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest instalacja w drzwiach specjalnej przekładki, „anti-bimetal” oraz dodatkowych izolatorów. Drzwi aluminiowe mogą być nieco grubsze od klasycznych drzwi zewnętrznych, ale dzięki temu pozwalają utrzymać bardzo wysoki poziom izolacji termicznej. Dodatkowo produkt ma również fantastyczne parametry, jeśli chodzi o aspekt antywłamaniowy. W naszych drzwiach aluminiowych ALTUS stosujemy specjalne listwy z 5-punktami ryglowania. Po pierwsze gwarantuje to ogromną szczelność, a po drugie wysokie poczucie bezpieczeństwa. Drzwi zewnętrzne aluminiowe jak najbardziej wpisują się w trendy na 2023 rok.

Zamek tedee powered by Gerda – idealna opcja dla smart domu!

Kolejnym, absolutnym hitem, który koniecznie należy mieć na uwadze w 2023 roku, jest innowacyjny zamek tedee powered by Gerda. Został on stworzony z myślą o inteligentnych domach. Pozwala na dostęp do mieszkania wyłącznie upoważnionym osobom i daje możliwość sterowania zabezpieczeniem z poziomu bardzo intuicyjnej, mobilnej aplikacji. Zamek tedee powered by Gerda może być obsługiwany zdalnie. Został także wyposażony w pojemny akumulator 3000mAh, pozwalający na pracę zamka nawet przez 6 miesięcy. Produkt jest bardzo prosty w instalacji i pozwala na łatwą konfigurację. Jeśli więc interesują Cię najnowsze trendy, to tedee powered by Gerda jest opcją, z której warto skorzystać!

Czy w 2023 warto postawić na drzwi zewnętrzne Gerda?

Jak najbardziej! Nasza firma ciągle stawia na innowacje, inwestując w rozwój i dostosowanie się do najnowszych rozwiązań technicznych. Planujemy spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest to, żeby wszystkie produkty, które mają nam zapewniać bezpieczeństwo, były bezawaryjne. Drzwi zewnętrzne i trendy na 2023 roku dotyczą nie tylko aspektów technicznych, lecz także wizualnych, dlatego stawiamy na nowoczesny design, który idzie w parze z bezpieczeństwem i jakością wykonania.

Drzwi zewnętrzne – trendy 2023 – podsumowanie

Zastanawiając się nad zakupem drzwi zewnętrznych w zgodzie z trendami na 2023 rok, musisz pamiętać o tym, że wybierasz produkt, który będzie Ci służył przez lata. Dlatego właśnie warto postawić na pewne uniwersalne wartości i kryteria tak, żeby nasze drzwi cieszyły oko nie tylko przez jeden sezon. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na kwestie związane z termoizolacją, ponieważ rosnące rachunki za ogrzewanie zmuszają do tego, żeby szukać oszczędności.

Tak samo ważnym aspektem jest bezpieczeństwo. Nasza firma przez lata doskonaliła się w tworzeniu zabezpieczeń, które chronią dom i jego mieszkańców. Warto więc skontaktować się z naszym partnerem w celu poznania oferty na drzwi zewnętrzne Gerda. Nowoczesny design drzwi powinien być dopasowany do stylu danego budynku. Najlepiej postawić na klasyczne rozwiązania, które będą fantastycznie odgrywały swoją rolę przez długi czas. Takie jest nasze podejście, jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne i trendy na 2023 rok.