Jak działa auto-otwieranie i auto-zamykanie w zamku tedee powered by GERDA? - Gerda

Jak działa auto-otwieranie i auto-zamykanie w zamku tedee powered by GERDA?

Spis treści

Autozamykanie – autootwieranie

Sezamie otwórz się! Kiedyś zdziwienie wywoływało u nas sterowanie głosem, teraz jest to coraz bardziej powszechne. Dzisiejsza technologia sprowadza nas do maksymalnego ułatwiania życia. Wystarczy spojrzeć na smartfony – jeszcze nie tak dawno, odblokowanie ekranu za pomocą palca było czymś niesamowitym. A dzisiaj? Wystarczy spojrzeć w telefon, a on w ułamek sekundy skanuje Twoją twarz i odblokowuje dostęp. To wszystko sprowadza na nas jedno pytanie. Czy nowoczesne technologie są bezpieczne? Takie pytanie postawiła przed sobą firma GERDA i stworzyła rewolucyjny zamek tedee powered by GERDA, aby wprowadzić Twój dom w bezpieczeństwo na miarę XXI wieku.

Wyjmowanie klucza od domu to czynność, która naprawdę wymaga przemyślenia. Tracisz czas na jego szukanie, a ten, leżąc w kieszeni, powoli rozrywa materiał od środka, aż w końcu powstaje dziura i… klucz zgubiony! Nowoczesna technika sprawia jednak, że klucz można z powodzeniem zastąpić.

Chcesz zrobić niespodziankę rodzicom i przyjechać dzień przed świętami, a okazuje się, że… postanowili wyjechać na jeden dzień z dala od domu? W przypadku zwykłego klucza, pocałowałbyś pewnie klamkę. Mając rewolucyjny zamek tedee powered by GERDA i dostęp do niego, bez przeszkód zaczekasz na rodziców w domu. Nie musisz nawet dotykać drzwi! Opcja auto-otwierania automatycznie Cię „rozpozna” i wpuści do mieszkania. Niespodzianki jednak nie będzie. Aplikacja zapisuje w dzienniku wszystkie otwarcia i zamknięcia drzwi!

Auto-otwieranie oraz auto-zamykanie nie jest zbędną wygodą. To ułatwienie, które poczujesz dopiero w momencie, gdy masz okazję z niego skorzystać. Potem już nie zamienisz tego rozwiązania na żadne inne!

Auto-otwieranie

Jeśli chcesz, aby Twój zamek automatycznie otwierał drzwi gdy będziesz w pobliżu, skorzystaj z opcji auto-otwierania. Aby to zrobić, uruchom aplikację tedee powered by GERDA na swoim smartfonie i wybierz zamek, który chcesz wprowadzić w tryb auto-otwierania.  Dotknij środkową ikonkę w dolnym menu, ilustrującą koło zębate. Teraz aplikacja przekieruje Cię do ekranu „Ustawień zamka”.

Wśród kilku opcji, które zobaczysz, wybierz „Auto-otwieranie”. Teraz pojawi się ekran, w którym tę opcję możesz dostosować do swoich preferencji. Na początku musisz kliknąć w przycisk dźwigni aby włączyć omawianą funkcję. Po tej czynności pojawią się kolejne sekcje konfiguracji auto-otwierania. Druga z nich to „Potwierdzenie”. Włączając tę opcję, aplikacja będzie prosić o potwierdzenie otwarcia, gdy znajdziesz się w strefie dostępu, którą określisz w kolejnych krokach. Jeśli pozostawisz ten element wyłączony, zamek automatycznie otworzy się, gdy znajdziesz się w określonej strefie zasięgu. Twoje drzwi już zawsze będą stały przed Tobą otworem!

Kolejna sekcja dotyczy lokalizacji. Jest ona niezwykle istotna, ponieważ określa położenie zamka i od tego punktu mierzy strefę dostępu. Ważne, abyś podczas konfiguracji tej opcji, stał jak najbliżej drzwi i zamka. Gdy przejdziesz do tej sekcji, aplikacja pokaże Ci mapę, a na niej Twoją obecną lokalizację. Gdy nie będziesz miał włączonej usługi lokalizacji, aplikacja poprosi Cię o jej włączenie. Gdy lokalizacja wskazana na mapie zgadza się z lokalizacją, w której fizycznie przebywasz, potwierdź ją klikając w pole „Potwierdź lokalizację”. W ten sposób inteligentny zamek zapamięta położenie i od niego określi strefę dostępu.

Ostatni punkt konfiguracji to opcje „Zaawansowane”. Przechodząc do tej sekcji, zobaczysz trzy możliwości, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Pierwsza z nich nazywa się „Strefa Geo – wejście” – tutaj przesuwając suwak, określasz promień zasięgu od zamka do Twojego smartfona. Najmniejszy promień może wynosić 200 m., zaś największy 900 m. Gdy zamek znajdzie Cię w tym zasięgu, przejdzie w tryb czuwania. Gdy połączy się z Twoim urządzeniem przez Bluetooth, otworzy drzwi automatycznie lub wyśle powiadomienie o zgodę na otwarcie. Wszystko zależy od tego w jaki sposób skonfigurujesz auto-otwieranie.

Druga sekcja to „Strefa Geo – wyjście”. Tę strefę określasz po to, aby zamek wygasił swoją aktywność, przechodząc z trybu czuwania do trybu uśpienia.

Ostatnia sekcja na ekranie konfiguracji „Auto-otwierania” to „Limit czasu”. Jeśli wiesz, ile zajmuje Ci dojazd ze Strefy Geo do zamka, możesz wybrać predefiniowaną opcję limitu czasu bądź określić „Własną”. Po upłynięciu tego czasu, zamek będzie nieaktywny, nawet gdy pozostaniesz w Strefie Geo.


Gdy spersonalizujesz wszystkie opcje, możesz wyłączyć aplikację i sprawdzić czy wszystko działa według wybranych przez Ciebie opcji.

Auto-zamykanie

Skoro drzwi same się otwierają, to może warto, aby również same się zamykały?

W tym celu wybierz opcję „Auto-zamykanie” na ekranie „Ustawienia zamka”. Aplikacja przekieruje Cię do ekranu konfiguracji. W tej sekcji będziesz miał do wyboru dwa ustawienia główne oraz dwa ustawienia czasowe.

Jeśli chcesz, aby zamek automatycznie zamykał się, gdy drzwi są otwarte, stuknij w dźwignię „Z otwartej”, aby włączyć tę opcję. Następnie możesz określić czas opóźnienia automatycznego zamykania z otwartej klamki. Otwierając sekcję „Czas” pod sekcją „Z otwartej”, możesz wybrać jedną z wielu proponowanych opcji bądź ustalić własny czas opóźnienia. Wszystko zależy od Twoich preferencji! Po upływie wskazanego czasu, zamek automatycznie zarygluje drzwi.

Kolejna sekcja w ustawieniach automatycznego zamykania dotyczy zaryglowania z niedomknięcia. Aby aktywować tę opcję, wystarczy stuknąć w dźwignię w sekcji „Z niedomkniętej” i ustawić czas, po którym drzwi same się zamkną. Działa to dokładnie w ten sam sposób, co opóźnienie zamknięcia drzwi. Jest to bardzo wygodna opcja, gdy w pośpiechu zdarza się, że nie ryglujemy drzwi do końca.