Jak zamontować zamek tedee powered by Gerda? - Gerda

Jak zamontować zamek tedee powered by Gerda?

Spis treści

Bezpieczeństwo krok po kroku

Poszukując udogodnień, często sięgamy po nowe technologie, mające ułatwić wykonywanie codziennych czynności – nawet najbardziej niepozornych i rutynowych. Dlatego powstał prosty w montażu, inteligentny zamek tedee powered by Gerda do drzwi zewnętrznych.

Nie musimy już dłużej zaprzątać sobie myśli pamiętaniem o kluczu – wystarczy smartfon i odrobina zaufania do innowacyjnej technologii. Nowoczesny design zamka gwarantuje, że nikt niepowołany nie dostanie się do środka. Co więcej, to rozwiązanie można wykorzystać do każdego rodzaju drzwi, które posiadają standardowe wkładki profilowe.

Montaż zamka tedee powered by Gerda – instrukcja krok po kroku

Nawet laik wykona montaż zamka tedee powered by Gerda bez większego trudu i to na własną rękę. Pierwszy krok to zdjęcie oszyldowania. Najczęściej nie będzie ono możliwe bez uprzedniego wymontowania klamki. Kiedy już usuniemy te elementy, poluzujmy znajdujące się pod nimi śruby. Koniecznie trzeba w tym celu użyć śrubokrętu lub klucza imbusowego. Po wyjęciu części po zewnętrznej i wewnętrznej stronie drzwi czas przystąpić do wymiany wkładki.

Po wykręceniu śruby na boku drzwi powinniśmy być w stanie bez trudu wyjąć wkładkę, używając chociażby klucza, z którego pomocą możemy wydobyć mechanizm. Na tym etapie zauważymy jedną z wielu zalet, jakie posiada zamek tedeepowered by GerdaWygoda wymiany opiera się na szerokim wyborze dostępnych wkładek pasujących w miejsce klasycznego zamka. Dobierając odpowiedni model, należy mieć na względzie, że nowy egzemplarz powinien wystawać co najmniej 3 mm po wewnętrznej stronie mieszkania.

Montaż wkładki

Zanim wkładka zamka tedeepowered by Gerda zostanie zamontowana, warto przyjrzeć się elementom, jakie znajdziemy w zestawie – przede wszystkim modułowej konstrukcji, którą bez trudu dopasujemy do aktualnych potrzeb. Pozwala ona znaleźć odpowiednią konfigurację dla dowolnego rodzaju drzwi. Każdy z tych składowych elementów posiada szpulki dystansowe, konieczne do poprawnego działania mechanizmu. Dodatkowo otrzymujemy śrubę mocującą wkładkę do zamka, klucz imbusowy, trzy klucze do drzwi oraz kartę kodową.

Przed umieszczeniem wkładki w zamku należy dopasować jej długość. W tym celu możemy poluzować niektóre moduły, aby je wyjąć i zastąpić krótszymi bądź dłuższymi. Trzeba pamiętać o umieszczeniu w otworze szpul dystansowych odpowiedzialnych za działanie mechanizmu. Po złożeniu luźne śruby dokręcamy tak, długo, aż nie wystają za obręb konstrukcji. Montaż wkładkitedee powered by Gerda to proste zadanie, które nie sprawi dodatkowego kłopotu.

Skoro odległość została dostosowana, warto sprawdzić, czy mechanizm działa prawidłowo zarówno od strony klucza, jak i od strony trzpienia. Jeżeli urządzenie porusza się bez zarzutu, to znak, że czas umieścić wkładkę w otworze. Po dokręceniu śruby mocującej należy po raz kolejny ocenić, czy wszystkie elementy działają. Można teraz na nowo zamontować oszyldowanie. Zamek tedee powered by Gerda jest już niemal gotowy do użytku!

Po wewnętrznej stronie, gdzie został kilkumilimetrowy zapas, należy teraz przykręcić zamek. Nałóżmy go na wystający trzpień i obróćmy, aby śruba trafiła w wydrążony rowek, a następnie dosuńmy do korpusu wkładki. Koło w podstawie trzeba lekko przekręcić, by wycięcie również trafiło w korpus. Wystarczy już tylko dokręcić śrubę, będącą w otworze na boku zamka. Gałka powinna wysuwać rygle, a koło w jej podstawie nie może się obracać. Czas uruchomić zamek tedee powered by Gerda.

Aplikacja sterująca zamkiem

Aby włączyć urządzenie, należy przez dwie sekundy przytrzymać przycisk. Dioda powinna błysnąć kolejno na czerwono, niebiesko, zielono i biało. Kiedy zgaśnie, będzie to sygnał, że możemy dodać zamek do systemu, którym steruje dedykowana aplikacja. W smartfonie trzeba uruchomić Bluetooth i usługę lokalizacji. Teraz wystarczy podążać za wskazówkami, jakie daje program – dodać nowy zamek i wprowadzić kod. W analogiczny sposób podłączymy do zamka tedee powered by Gerda bridge odpowiedzialny za łatwiejsze otwieranie drzwi.Gwarancja bezpieczeństwa zamka tedee powered by Gerda

Zabezpieczenie tedee powered by Gerda to prosta w montażu i skuteczna droga adaptowania nowoczesnej technologii do codziennych czynności. Kiedy już zaczniemy używać tego innowacyjnego sprzętu, trudno będzie wyobrazić sobie życie bez niego. Zabezpieczenie na miarę XXI wieku cieszy swoim wyglądem oraz – przede wszystkim – skutecznością. Rozwiązanie gwarantujące nie tylko spokój, ale też wygodę jest na wyciągnięcie ręki dla każdego, kto chce ułatwić sobie życie. Nie ma sensu się wahać – inwestycja w komfort i bezpieczeństwo to zawsze trafny wybór.