Brama automatyczna czy ręczna? - Gerda

Brama automatyczna czy ręczna?

Spis treści

Automatyczna czy ręczna – jaką bramę wybrać?

Kto nie pamięta dnia, w którym postanowił, że spełni marzenia i wybuduje dom dla swojej rodziny. Często nie chcemy korzystać z gotowego projektu, wolimy się wyróżniać, nie korzystamy z pomocy dewelopera czy narzuconego stylu. Z czasem dociera do nas, że podjęliśmy się wyzwania momentami przekraczającego nasze możliwości i wtedy zaczynamy szukać.

Oferta na rynku budowlanym jest ogromna, każdy etap budowy związany jest się z kolejnym dylematem, czy dobrze wybraliśmy, szukamy inspiracji, czytamy opinie użytkowników, szukamy doświadczonych fachowców, dostawców i producentów. Przeglądamy fora, oceniamy produkty, porównujemy. Najczęściej bierzemy pod uwagę sprawdzone materiały, marki, które są na rynku od lat, kojarzą się z bezpieczeństwem. Wspominamy później te wybory z uśmiechem, ale często do śmiechu nam nie jest.

…dzień zakupu bramy garażowej, wróciły wieczne rozterki i tym razem nie zabraknie pytań co wybrać: w modnym kolorze antracytowym czy bezpiecznym białym? W popularnej okleinie czy może jednak lakierowaną, a może wejść w nowoczesny druk cyfrowy? Automatyczna czy ręczna?

Napęd Gerda Opener

Biorąc pod uwagę wszystkie koszty związane z inwestycją w pierwszej chwili zastanawiamy się czy można na tym zaoszczędzić, napęd na pewno dużo kosztuje, w końcu, ile razy dziennie będziemy musieli ją podnosić. A potem ktoś podpowiada, że będziemy ją podnosić o różnych porach roku, w mroźny zimowy dzień, czy deszczowy wieczór. Będziemy wysiadać z samochodu bez względu na warunki atmosferyczne by otworzyć wjazd. Jak nie napęd to pewnie zamek by zabezpieczyć wejście, a ile kosztuje dobry zamek? … i już jesteśmy zdecydowani na bramę automatyczną, kiedy w głowie pojawia się kolejne pytanie: co, jeśli zabraknie prądu, jak otworzę garaż? Na szczęście trafiliśmy na doświadczonego sprzedawcę, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości, wspólnie dobraliśmy bramę do zamontowanych już drzwi Gerdy, postawiliśmy na Gerdę, bo to synonim bezpieczeństwa, z tą marką kojarzymy drzwi do domu rodzinnego, owalny klucz w plecaku szkolnym… mimo, że wcześniej nie spodziewaliśmy się, że możemy mieć bramę garażową tej samej marki poznaliśmy szeroką ofertę i możliwości, miło zaskoczeni wybraliśmy odpowiedni model. Doradzono nam wybór silnika Gerda OPENER.

Tuż nad garażem jest sypialnia, a więc wyposażyliśmy zestaw w szynę napędu pracującą na cichym pasku kevlarowym. Głowica silnika podświetla otoczenie w garażu, ważne, bo wysiadanie w ciemnym garażu z samochodu zanim dotrzemy do kontaktu zazwyczaj kończy się potknięciem o coś co przypadkiem zostało na drodze… w zestawie dostaniemy dwa piloty i dodatkowo przycisk naścienny, który służy jaki trzeci pilot. Ciekawe rozwiązanie, nie musimy nosić ze sobą nadajnika, otwieramy garaż od środka klikając guzik na ścianie, na szczęście przełącznik jest bezprzewodowy i możemy zawiesić go w wygodnym dla nas miejscu, a nie tam, gdzie elektryk położył kable. Wybierając piloty kierowaliśmy się jego estetyką i tu znów przydała się porada specjalisty. Nie tylko nowoczesny design ma znaczenie, ilość dostępnych kanałów okazuje się być ważnym detalem, bo dzięki temu możemy zaprogramować na tym samym urządzeniu silnik bramy wjazdowej i korzystać z jednego pilota przy obu bramach.

Oczywiście nie zapominamy o naszym pytaniu co będzie, kiedy zabraknie prądu.. owszem dość rzadkie, ale nie chcemy myśleć co by było, gdyby.. okazuje się, że na to Gerda ma aż dwa rozwiązania. Wystarczyło o tym wspomnieć i zaproponowano nam zamontowanie w górnym panelu awaryjnego odryglowania na klucz w przypadku braku prądu, związane jest to z użyciem klucza, zamiast tego można zainstalować przy napędzie baterię podtrzymującą napięcie.. dopłata niewielka, a uczucie spokoju bezcenne….

Prezentacja automatyki rozbudziła nasze potrzeby, sprzedawca pokazał nam możliwości sterowania automatyką za pośrednictwem telefonu, w każdej chwili możemy podejrzeć bramę w swoim smartfonie.. wystarczy dostęp do sieci WIFI oraz instalacja prostej, bezpłatnej aplikacji w telefonie lub tablecie. W razie potrzeby sprawdzimy historię wjazdów i wyjazdów o której była otwierana i zamykana nasza brama. Możemy w razie nagłej potrzeby zdalnie umożliwić wejście do garażu, jednym kliknięciem otworzyć lub zamknąć wjazd. Czy potrzeba nam czegoś więcej? Chyba tylko dobrej ceny i tu pozytywne zaskoczenie, Gerda oferuje pakiet w standardowo atrakcyjnej cenie zakupu, a okresowe promocje pozwalają kupić napęd nawet za 1 zł.