Przeszklenia w drzwiach – czy to dobry pomysł? - Gerda

Przeszklenia w drzwiach – czy to dobry pomysł?

Przeszklenia w drzwiach zewnętrznych, jak każde tego typu rozwiązanie, ma swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. My stoimy na stanowisku, że przeszklenia w drzwiach to rozwiązanie, które warto rozważyć w wyborze drzwi wejściowych do domu. Dla wszystkich niezdecydowanych mamy listę zalet takiego właśnie rozwiązania.

Drzwi wyposażone w przeszklenia to przede wszystkim wyjątkowy efekt wizualny

Przeszklenia w drzwiach zewnętrznych pozytywnie wpływają na ogólną estetykę domu. Nadają jej lekkości i z pewnością oryginalności. Istotną cechą tego typu rozwiązania jest fakt, iż przeszklenia idealnie komponują się zarówno z nowoczesną jak i tradycyjną architekturą, a możliwości aranżacyjnych mamy w tym wypadku naprawdę wiele.

W zależności od naszych upodobań i preferencji możemy zdecydować się na drzwi zewnętrzne wyposażone w jedno lub w kilka przeszkleń, które mogą być jednakowe lub różnić się między sobą wielkością i kształtem. Najczęściej są to pasy pionowe i poziome, umiejscowione centralnie lub tylko z jednej strony skrzydła drzwi. W szerokiej ofercie drzwi GERDA można znaleźć rozwiązania dla najbardziej wybrednego Klienta.

Dzisiejsze, nowoczesne rozwiązania w zakresie przeszkleń w drzwiach idealnie łączą fakturę, kształt i kolor stosowanych materiałów, w tym odcień i stopień przejrzystości szkła. Dzięki temu zyskujemy nie tylko zróżnicowany efekt wizualny, ale także możemy swobodnie dobrać stopień doświetlenia, jaki dadzą nam przeszklone drzwi wejściowe.

Przeszklenia w drzwiach to także znakomita funkcjonalność

Na czym polega funkcjonalność rozwiązania, jakim są przeszklenia w drzwiach wejściowych do domu? Otóż drzwi z przeszkleniem to nic innego, jak drzwi z doświetleniem wnętrza naszego domu. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu rozwiązanie pozwala wpuścić do wnętrza nieco światła słonecznego, co w naturalny sposób rozjaśnia, najczęściej dosyć ciemną część domu, jaką jest przedsionek, czy też przedpokój. Efekt doświetlenia domu dzięki wyposażeniu drzwi w przeszklenia jest zarówno praktyczny, jak i estetyczny. Wnętrze zyskuje naturalne światło, nabierając tym samym nieco lekkości. Korzystanie ze sztucznych źródeł światła jest w takim przypadku konieczne jedynie po zmroku lub w wyjątkowo pochmurną pogodę.