Pytania i odpowiedzi - Gerda
Дом > Serwis > Pomoc > Pytania i odpowiedzi

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

 • Gdzie znajduje się autoryzowany salon sprzedaży Gerda?

  Współpracujemy z punktami sprzedaży, które działają lokalnie na terenie całej Polski.

  Aby sprawdzić położenie i dane kontaktowe punktu, który znajduje się w konkretnej miejscowości należy skorzystać z mapy, dostępnej na stronie gerda.pl

 • Gdzie w okolicy mogę udać się, aby zobaczyć drzwi marki Gerda?

  Drzwi Gerda dostępne są w salonach sprzedaży z którymi współpracujemy.

  Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie na mapie lokalnego punktu sprzedaży Gerda. Można to zrobić za pośrednictwem dedykowanej strony.

 • W jaki sposób wycenione są drzwi i bramy Gerda?

  W celu wyceny konkretnych drzwi marki Gerda można skorzystać z kilku rozwiązań:

  Drzwi:
  Tomasz Karlicki: +48 22 329 63 09, tomasz.karlicki@gerda.pl
  Bartłomiej Chełstowski: +48 22 329 10 46, bartlomiej.chelstowski@gerda.pl

  Bramy:
  Violetta Luzak: +48 22 329 63 44, violetta.luzak@gerda.pl
  Monika Popowska +48 22 329 63 45, monika.popowska@gerda.pl

 • Czy i gdzie można dorobić klucze?

  Wybór sposobu dorobienia kluczy (czas realizacji lub najtańsze wykonanie itd.) powinien być świadomą decyzją klienta, gdyż firma GERDA w tym zakresie dysponuje kilkoma możliwościami opisanymi poniżej:

  • Najszybszym sposobem dorobienia kluczy jest ich skopiowanie/dorobienie w bezpośrednich punktach świadczących usługi dorabianie kluczy. Adresy tych punktów znajdują się na stronie: https://gerda.pl/punkty-sprzedazy/?filters=dorabianie-kluczy
  • Klucze można też dorobić w siedzibie firmy GERDA w Sokołowie według poniższej procedury: klient zgłasza się do lokalnego partnera handlowego Gerda, który kontaktuje się w jego imieniu z naszą firmą. Lista punktów znajduje się na dedykowanej stronie internetowej.
  • Dorobienie kluczy jest możliwe też przez sklep internetowy Gerda, gdzie możliwe jest złożenie zamówienia przez klienta indywidualnego

  UWAGA: Nie świadczymy usług bezpośredniego dorabiania kluczy na miejscu działającego na zasadzie punktu dorabiania kluczy otwartego dla każdego klienta.

  Zasady zamawiania kluczy/wkładek i zamków z kategorii wymagających autoryzacji:
  Produkt posiadający kartę kodową weryfikowany jest pod kątem czy mamy do czynienia z faktycznym właścicielem produktu w celu ograniczenia niepowołanego dorobienia kluczy dla osób trzecich – nieuprawnionych.

  Przy weryfikacji klienta wymagane jest przed dorobieniem klucza jest (dotyczy produktów z fabrycznie dokładanymi kartami kodowymi):

  • okazanie karty kodowej i klucza (1 klucz);
  • okazanie co najmniej 2 kluczy identycznych (jeśli brak jest karty kodowej).

  Informacji dodatkowe:
  Okres oczekiwania na produkty/usługę: dorabianie kluczy lub produktów zamki/wkładki i kłódki na podany kod klucza uzależniony jest od zdolności produkcyjnych (przerwy/okresy urlopowe/inwentaryzacja) oraz posiadanych stanów magazynowych komponentów niezbędnych do wykonania usługi, które weryfikowane są przy starcie zlecenia produkcyjnego.

  Jeżeli w transakcji uczestniczy Partner Handlowy dochodzi czas przekazania Zlecenia wykonania usługi oraz dodatkowe uwarunkowania logistyczne (dostarczenie produktu do Punktu Sprzedaży).

 • Czy można wymienić uszkodzoną okleinę drzwi?

  W przypadku okleiny drzwi nie należy jej wymieniać samodzielnie. Najczęstszym spotykanym błędem jest zakup samoprzylepnej folii w rolce i przyklejenie jej na drzwi, co jest nieodpowiednim działaniem.

 • Gdzie można sprawdzić właściwości i atesty bezpieczeństwa drzwi i zamków oraz jak wygląda doradztwo techniczne?

  Wszystkie atesty i certyfikaty produktów Gerda są przygotowane do wglądu oraz pobrania na naszej stronie internetowej.

  W przypadku dodatkowych pytań w kwestii certyfikatów i atestów prosimy o kontakt z naszymi Działami Wsparcia Sprzedaży Drzwi i Bram:
  Drzwi:
  Tomasz Karlicki: +48 22 329 63 09, tomasz.karlicki@gerda.pl
  Bartłomiej Chełstowski: +48 22 329 10 46, bartlomiej.chelstowski@gerda.pl

  Bramy:
  Violetta Luzak: +48 22 329 63 44, violetta.luzak@gerda.pl
  Monika Popowska +48 22 329 63 45, monika.popowska@gerda.pl

 • Jak długo trwa gwarancja drzwi i bramy garażowej?

  W przypadku zakupu drzwi przez klienta indywidualnego standardowa gwarancja wynosi 24 miesiące. W przypadku spełnienia kilku kluczowych warunków istnieje możliwość jej przedłużenia do 36 miesięcy. Wszystkie zasady są dokładnie opisane na stronie „Przedłuż gwarancję”.

  Drzwi zakupione w ramach inwestycji posiadają gwarancję przez 60 miesięcy.

  Jeśli chodzi o bramę garażową udzielamy 60 miesięcy gwarancji na panel bramy garażowej w przypadku perforacji na skutek korozji oraz 24 miesiące gwarancji na pozostałe elementy bramy garażowej.

  UWAGA: Karta gwarancyjna ważna jest tylko z dowodem zakupu, pieczątką firmową, datą i podpisem punktu sprzedaży

 • Gdzie można zgłosić uszkodzenie drzwi spowodowane włamaniem lub dewastacją?

  Każde uszkodzenie drzwi można zgłosić w punktach handlowych Gerda, które zajmują się serwisem pogwarancyjnym.

  Lokalnych przedstawicieli Gerda, gotowych do przyjęcia serwisu pogwarancyjnego, można znaleźć na naszej dedykowanej stronie internetowej.

 • Gdzie znajdują się certyfikaty produktów gotowe do pobrania?

  Wszystkie atesty i certyfikaty produktów Gerda są przygotowane do wglądu oraz pobrania na naszej stronie internetowej.

  W przypadku dodatkowych pytań w kwestii certyfikatów i atestów prosimy o kontakt z naszymi Działami Wsparcia Sprzedaży Drzwi i Bram:
  Drzwi:
  Tomasz Karlicki: +48 22 329 63 09, tomasz.karlicki@gerda.pl
  Bartłomiej Chełstowski: +48 22 329 10 46, bartlomiej.chelstowski@gerda.pl

  Bramy:
  Violetta Luzak: +48 22 329 63 44, violetta.luzak@gerda.pl
  Monika Popowska +48 22 329 63 45, monika.popowska@gerda.pl

 • W jaki sposób można wycenić wykonanie wkładki ujednoliconych?

  Podczas zakupu istnieje możliwość wykonania wkładek ujednoliconych, inaczej w systemie Master Key. To znaczy, że wkładki wykonane są w taki sposób, że przy pomocy jednego klucza można otworzyć określoną przez Zamawiającego system liczbę zamknięć.

  Aby wycenić wykonanie wkładek ujednoliconych najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z Działem Okuć & System Master Key:
  Przemysław Krzymianowski: +48 22 329 63 32, przemyslaw.krzymianowski@gerda.pl

 • W jaki sposób wyregulować drzwi?

  Regulacja drzwi to proces złożony, choć niespecjalnie trudny. W przypadku wyregulowania drzwi we własnym zakresie należy przygotować odpowiednie narzędzia i stosować się do kilku ważnych zasad w taki sposób, aby cały proces był ciągiem działań przeprowadzonych w odpowiedniej kolejności. W tym celu zachęcamy do zapoznania się z poradą w jaki sposób wyregulować drzwi, która dostępna jest na naszej stronie internetowej.

  Pomocne mogą się również okazać dostępne do pobrania instrukcje regulacji i montażu drzwi.

  Istnieje również możliwość zlecenie regulacji drzwi specjaliście, który skontaktuje się z klientem i umówi się na dogodny termin prac. W tym celu należy skontaktować się z naszymi lokalnymi punktami handlowymi.

 • Czy zamek tedee powered by Gerda pasuje do każdych drzwi?

  Przed zakupem inteligentnego zamka tedee powered by Gerda należy sprawdzić czy będzie pasował do drzwi w naszym domu lub mieszkaniu. W tym celu należy sprawdzić wkładkę w drzwiach, a można to zrobić w sposób niezwykle prosty, korzystając z naszego poradnika.

  Podczas dokonywania zakupu zamka tedee powered by Gerda, warto skorzystać z intuicyjnego konfiguratora, który w łatwy sposób przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy wyboru elementów zestawu, w tym znacząco ułatwi dobór odpowiedniej wkładki.

 • W jaki sposób może podjąć współpracę inwestycyjną z firmą Gerda?

  W tym temacie prosimy o kontakt z Dyrektorami poszczególnych działów produktowych:

 • W jaki sposób kolorystycznie dobrać bramę garażową do posiadanych drzwi?

  Zakup bramy garażowej to inwestycje na wiele lat. Kluczowymi elementami są więc takie kwestie jak bezpieczeństwo, bezawaryjność, odporność na warunki atmosferyczne czy wygląd. Przed zakupem bramy warto więc zapoznać się z naszym poradnikiem zakupowym, który ułatwi podjęcie decyzji.

  Ważną kwestią jest odpowiedni wybór pomiędzy bramą lakierowaną a oklejaną. Z perspektywy trwałości oraz atrakcyjności wizualnej wybór bramy lakierowanej się dużo bardziej korzystniejszy dla użytkownika. Przewagę bram lakierowanych przedstawiliśmy w naszym artykule eksperckim, który warto przeczytać.

 • Czy czujnik głosowy ruchu wizjera elektronicznego powinien być włączony przez cały czas? Czy można go wyłączyć?

  Wizjer elektroniczny 4,3” występuje na rynku w dwóch wersjach:

  • z aktywnym dźwiękowym sygnałem nagrywania podczas rejestracji ruchu osób (pierwsza partia produkcyjna – obecnie niedostępna w sprzedaży)
  • bez sygnału dźwiękowego (druga partia produkcyjna, dostępna w sprzedaży)

  Sygnału dźwiękowego nie można wyłączyć, dotyczy on tylko pierwszej partii produkcyjnej.

   Istnieją trzy sposoby weryfikacji partii produkcyjnej:

  1. Sprawdzenie softu wgranego oprogramowania w zakupionym urządzeniu:
  • SF550_V1.00.17
  • SF 550_GERDA_V1.2
  1. Aktywowanie opcji nagrywania zdjęć i plików filmowych – weryfikacja czy dźwięk podczas nagrywania jest słyszalny
  2. Porównanie zdjęć opakowań z różnych wersji produkcyjnych:

  Optic M

  Optic

  Informacje dodatkowe:

  • Oprogramowanie (soft), które zostało wgrane na płytę główną urządzenia jest wgrywane na stałe. Zamknięcie ścieżek po wgraniu softu uniemożliwia ponowne wgrywanie danych i kończy proces produkcyjny płyty głównej urządzenia. Po tym procesie update jest niemożliwy do wykonania.
  • Wizjer Multi 4,3” posiada funkcję wykonywania zdjęć lub nagrywania plików filmowych po zainstalowaniu karty pamięci mikro SD (z przedziału 8-32GB tylko znanych sprawdzonych producentów). Wybór wielkości i producenta karty kodowej należy do klienta w oparciu o jego indywidualne potrzeby użytkowe i uwarunkowania finansowe.
 • W jaki sposób awaryjnie otworzyć drzwi?

  Zdarza się, że w pewnych, nielicznych sytuacjach nie mamy jak otworzyć drzwi i chcemy skorzystać z profesjonalnych usług osób, które się tym trudnią.

  Z tego warto skorzystać z lokalnych partnerów handlowych Gerda, które mają w swojej ofercie awaryjne otwieranie drzwi i działają niezwykle szybko. W tym celu należy skontaktować się z jednym z lokalnych punktów, które dostępne są na dedykowanej stronie internetowej.

 • W jaki sposób zamontować nowy zamek w drzwiach, które już posiadamy?

  Oczywiście demontaż starego zamka i zamontowanie nowego w drzwiach, które już posiadamy jest możliwe i nic nie stoi na przeszkodzie. Ważne jest, aby nowy zamek był zamontowany w sposób odpowiedni i był kompatybilny z drzwiami oraz innymi zamkami, które są obecne w skrzydle. Takie podejście to gwarancja bezpieczeństwa i bezawaryjności przez wiele lat.

  Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z doświadczenia u usług montażysty, który nie tylko doradzi wybór właściwego zamka, ale równie profesjonalnie przeprowadzi demontaż starego oraz montaż nowego zamka.

  W tym celu zachęcamy do skorzystania z usług naszych lokalnych partnerów handlowych, którzy dostępni są na stronie internetowej.

 • Jakimi zasadami należy się kierować podczas montażu i eksploatacji drzwi?
  1. Zaleca się montować drzwi z kierunkiem otwierania na zewnątrz co poprawi izolacyjność termiczną i wodoszczelną. Aby zachować na wiele lat estetyczny wygląd naszego skrzydła, nie powinno być ono narażone na bezpośrednie działanie opadów atmosferycznych i promieniowania UV.
  2. Wybierając miejsce na drzwi, trzeba zadbać, aby pomieszczenie, w którym je zamontowano miało dobrą wentylację i było ogrzewane w sezonie jesienno-zimowym, w przeciwnym razie może występować roszenie i kondensacja pary wodnej na powierzchniach i elementach metalowych.

  Instrukcja montażu GERDA

 • Jak dbać o drzwi wejściowe?
  Nawet najlepszej jakości drzwi do domu czy do mieszkania, jeśli nie będą odpowiednio i regularnie czyszczone oraz konserwowane, mogą szpecić, a także stracić szczelność i zacinać się. W zależności od materiału, z którego zostały wykonane, wymagają właściwego odnawiania i pielęgnacji.

  W naszym dziale bloGerda znajdziesz artykuł, który krok po kroku pokazuje jak dbać o drzwi

 • Jakie czynniki wpływają na izolacyjność akustyczną?
  Izolacyjność akustyczna drzwi zależy od rodzaju konstrukcji skrzydła (masy powierzchniowej, liczby warstw i sposobu ich łączenia) oraz rodzaju i jakości zastosowanych uszczelek. W zależności od zastosowanej konstrukcji skrzydła i stopnia uszczelnienia izolacyjność akustyczna drzwi mieści się zazwyczaj w granicach RA1 = 25 ÷45 dB.

  Niewłaściwy montaż drzwi może jednak spowodować obniżenie izolacyjności akustycznej nawet o 5 ÷10 dB. W przypadkach, gdy wymagana jest duża izolacyjność akustyczna (RA1>45dB), a skonstruowanie drzwi o takich parametrach jest trudne do osiągnięcia ze względu na problemy techniczne lub stawiane wymagania użytkowe, można zastosować drzwi podwójne.

  Zwiększenie izolacyjności akustycznej takich konstrukcji w stosunku do konstrukcji pojedynczych zależy przede wszystkim od odległości między drzwiami i stopniem wytłumienia przestrzeni rozdzielającej. Jest ono jednak zawsze znaczące, a w niektórych przypadkach może wynosić nawet powyżej 20 dB.

 • Czy można zamontować drzwi samodzielnie czy lepiej powierzyć tę czynność specjalistom?
  Drzwi do domu  i drzwi do mieszkania Gerda można zamontować drzwi samemu, co pokazuje na filmie poniżej (na przykładzie produktu GERDA) najpopularniejszy vloger budowlany w Polsce

  Jednak zalecamy skorzystać z usługo profesjonalnego i certyfikowanego montażysty, który zadba aby drzwi spełniały wszystkie swoje funkcje oraz trzymały parametry zawarte w specyfikacji (dźwiękoszczelność, atywłamaniowość, izolacja termiczna). Listę certyfikowanych (przeszkolonych przez ekspertów GERDA) montażystów znajdziesz na stronie Akademia Gerda.

  Jak wyregulować drzwi?

 • Jakie drzwi są najbardziej dźwiękoszczelne?
  Najbardziej dźwiękoszczelne są drzwi posiadające wysoki współczynnik tłumienia akustycznego. Gerda oferuje drzwi z grupy Premium, których współczynnik Rw może wynosić nawet 47 dB – jest to najwyższa deklarowana klasa izolacyjności akustycznej w budownictwie mieszkaniowym.

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej jak odczytywać parametry drzwi dotyczące dźwiękoszczelności zapraszamy do artykułu na naszym blogu. W przystępny sposób wyjaśniamy co znaczą poszczególne współczynniki oraz jak podawane wartości wpływają na wyciszenie naszego domu lub mieszkania.

 • Czym się sugerować przy zakupie nowych drzwi ?
  Wybierając nowe drzwi należy pamiętać, że są one elementem, który będzie eksploatowany przez długi czas. Szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj materiałów użytych do ich konstrukcji, jakość wykonania, poziom niezawodności i odpowiednią klasę bezpieczeństwa. Prawidłowego wyboru dokonujemy kierując się przeznaczeniem drzwi. GERDA Comfort 60 cechują się dużym bezpieczeństwem w klasie antywłamaniowości RC i RC3

  Drzwi zewnętrzne do domów są narażone na działanie warunków atmosferycznych (opady i zmienne temperatury), toteż zwykłe drzwi mieszkaniowe mogłyby w takich warunkach szybko ulec zniszczeniu.

  Drzwi wewnętrzne (mieszkaniowe) stosowane na klatkach schodowych, pracują w małym zakresie temperatur, ale powinny posiadać dobre wytłumienie akustyczne gwarantujące ciszę domownikom.

  Kierunek drzwi określamy stojąc przed nimi po tej stronie, po której widać zawiasy w skrzydle drzwi. Jeżeli zawisy są widoczne po prawej stronie skrzydła, to drzwi są prawe, jeżeli po lewej to lewe. Ponadto ważny jest kierunek otwierania drzwi ze względów użytkowych mogą być drzwi otwierane na zewnątrz budynku (lokalu) lub do wewnątrz – zgodnie z projektem budowlanym dla danego obiektu.

  Więcej informacji jak rozpoznać kierunek drzwi przeczytasz w naszym artykule na bloGerda.

 • Jaka powinna być szerokość drzwi?
  Według rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie drzwi w budynkach oddanych do użytkowania po 2002 roku drzwi nie mogą być węższe niż 90cm i niższe niż 200cm.

  Podczas zamawiania drzwi w autoryzowanym salonie sprzedaży należy zlecić jednocześnie przeprowadzenie pomiarów kontrolnych. Dzięki temu można uniknąć ewentualnych problemów, gdyby zamówione drzwi nie pasowały do miejsca montażu.

  Gerda oferuje drzwi w kilku typowych standardowych rozmiarach szerokości np.: 80; 90; 100cm. Na rynku dostępne są również standardowe szerokości: 70, 80, 90 cm, a także niestandardowe szerokości jak 60 i 110 cm.

 • Co oznaczają skróty N i E zamieszczone przy szerokości drzwi?
  W drzwiach Gerdy skróty N i E oznaczają rozmiary drzwi dostosowane pod występujące na danym terenie niestandardowe wymiary otworów pod stolarkę drzwiową i różniące się od przyjętego standardu:

  N – niepełnowymiarowe, np. rozmiar drzwi 80N = światło przejścia 765 mm.
  E – pełnowymiarowe, zgodne z normą europejską np. 900E = światło przejścia 901 mm.

 • Czy można zamówić większe lub mniejsze drzwi niż dostępne na stronie ?
  Istnieje możliwość regulacji wysokości drzwi o kilka centymetrów na wysokość. Zmiana szerokości drzwi nie jest możliwa poza dostępny zakres proponowanych rozmiarów.
 • Czy drzwi z przeszkleniem są bezpieczne ?
  Tak, w drzwiach zastosowano zabezpieczenia na wypadek stłuczenia szyby. Przeszklenia wykonano ze szkła hartowanego oklejonego folią. Takie rozwiązanie powoduje, że w przypadku stłuczenia szkło nie rozsypuje się.

  Więcej na temat przeszkleń montowanych w drzwiach GERDA przeczytasz w naszym artykule na bloGerda.

 • Czy istnieje możliwość montażu drzwi na istniejących ościeżnicach?
  Montaż drzwi do istniejących ościeżnic jest możliwy, jednak nie polecamy tego działania bez szczegółowych konsultacji ze specjalistami. Drzwi sprzedawane są w komplecie z dopasowanymi do nich ościeżnicami. Dopasowanie drzwi do innych ościeżnic może być problematyczne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak zamontowane drzwi nie będą spełniać deklarowanych parametrów w zakresie szczelności, akustyki itp.

  Ponadto montowanie drzwi do wyraźnie różnych ościeżnic będzie nieatrakcyjne pod względem estetycznym. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wymiana starych elementów na nowe nawet kosztem dodatkowych prac remontowych.

 • Jakie drzwi są najbardziej dźwiękoszczelne?
  Najbardziej dźwiękoszczelne są drzwi posiadające wysoki współczynnik tłumienia akustycznego. Gerda oferuje drzwi z grupy Premium, których współczynnik Rw może wynosić nawet 47 dB – jest to najwyższa deklarowana klasa izolacyjności akustycznej w budownictwie mieszkaniowym.

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej jak odczytywać parametry drzwi dotyczące dźwiękoszczelności zapraszamy do artykułu na naszym blogu. W przystępny sposób wyjaśniamy co znaczą poszczególne współczynniki oraz jak podawane wartości wpływają na wyciszenie naszego domu lub mieszkania.

 • Co oznacza klasa bezpieczeństwa RC2, RC3, RC4
  Klasa bezpieczeństwa drzwi w budownictwie mieszkaniowym określana jest dla produktów certyfikatem zgodności wydanym przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Klasy dzielimy na grupy określające poziom bezpieczeństwa danego produktu im wyższa klasa, tym poziom bezpieczeństwa – ochrony  jest wyższy.

  Oznaczenia RC1 – RC6 należą do obecnie obowiązującej w Polsce europejskiej klasyfikacji odporności na włamanie PN-EN 1627. Im klasa wyższa, tym drzwi są bardziej oporne na włamanie. W budownictwie mieszkaniowym maja zastosowanie klasy od RC1 do RC4 . Klasy RC5 i RC6 mają zastosowanie do drzwi specjalnych.

  Więcej informacji w naszym artykule na bloGerda, gdzie w przystępy sposób wyjaśniamy jak odczytywać klasy i co oznacza każda z nich.

 • Co oznacza, że drzwi mają podwyższoną klasę odporności na włamanie?
  Drzwi o podwyższonej odporności na włamanie w budownictwie mieszkaniowym, to odpowiednio zaprojektowana przegroda budowlana, która otrzymała w wyniku znormalizowanych metod badawczych w akredytowanym instytucie – certyfikat świadczącym o klasie odporności na włamanie zgodnie z normą europejską gwarantujący deklarowane przez producenta parametry wytrzymałościowe i użytkowe.

  Więcej na temat klasy odporności na włamanie przeczytasz w naszym artykule na bloGerda.

 • Co to jest współczynnik przenikania ciepła?
  Współczynnik przenikania ciepła określa izolacyjność termiczną drzwi zewnętrznych. Im niższa wartość współczynnika przenikania ciepła, tym mniejsze straty energii przez przegrodę, w tym przypadku drzwi.

  Zewnętrzne skrzydła drzwi GERDA spełniają deklarowane parametry izolacyjności termicznej, a osiągnięte współczynniki rzędu 1,1 W/(m2K) wyprzedzają wymagania jakim powinny odpowiadać budynki nawet po 2020 roku.

  Wszystkie informacje na temat współczynnik przenikania ciepła znajdziesz w naszym artykule na bloGerda.

 • Co to jest dymoszczelność ?
  Dymoszczelność (S) jest to zdolność elementu do ograniczenia lub eliminacji przemieszczania się dymu z jednej strony elementu na drugą. Badania dymoszczelności zespołów drzwiowych są przeprowadzane zgodnie z normą PN-EN 1634-3:2006/AC:2006.
ZOBACZ RÓWNIEŻ